Wpis z mikrobloga

Hej ratownicze mirki, we wrześniu 2020 (robiłem wrzesień 2017) wygasało mi KPP i ze względu na sytuację życiową nie mogłem się recertyfikować w terminie. Teraz w pracy chcą mnie wpisać jako osobę do udzielania PP "w razie w" i pytanko - prawdą jest że przedłużono ważność wszystkich uprawnień KPP na dzień odwołania stanu pandemii + 60 dni? W takim razie oznacza to że moje KPP dalej jest ważne?

#ratownikmedyczny (wrzucam bo zawsze wiecie więcej od nas szaraczków z KPP ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) #ratownictwo #kpp
  • 1
@BzykN7: Tak, to prawda

Art. 15zzzzzi. [Utrzymanie ważności zaświadczeń potwierdzających kwalifikacje z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy]
1. W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii lub stanu klęski żywiołowej oraz w okresie 60 dni od dnia odwołania tych stanów, zachowują ważność: zaświadczenia o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika, zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie