Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirony I Mironki, jest poważna sprawa. Chcę zabłysnąć przy koleżance i zrobić najlepszego w świecie grzańca oraz ciasteczka. Wiecie, takiego który powali ją na kolana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podzielcie się proszę sprawdzonymi przepisami, nie mam zbyt wiele czasu na eksperymentowanie. Będę niesamowicie wdzięczny!
#gotujzwykopem #gotowanie #wino #wypieki #podrywajzwykopem
bonifacy_pankracy - Mirony I Mironki, jest poważna sprawa. Chcę zabłysnąć przy koleża...

źródło: comment_1610719866Eqmdu6FH5ZlPCNz9fHhq3j.jpg

Pobierz
  • 11
@bonifacy_pankracy: wsyp goździki, pałke cynamonu, imbir, pomarańcz i trochę miodu oraz podgrzej

Zdaje się że powinno być gituwa.
Możesz też skorzystać z gotowego grzanca, którego się tylko podgrzewa. Możesz go też poprawić tymi wyżej wspomnianym przyprawami.

W ostateczności możesz kupić przyprawy w zasetce, ale to pójście na łatwiznę i kiepski pomysł.
@bonifacy_pankracy: a ja się wyłamię i polecę grzańca z białego wina. Jest najlepszy na świecie. Wytrawne/półwytrawne wino, 2 pomarańcze, 2 laski cynamonu, laska wanilii, 10 goździków 5 nasion kardamonu, trochę gałki muszkatołowej, 2 centymetry imbiru (ale tu uwaga bo dla niektóry to już za ostre). Z jednej pomarańczy wyciśnij sok i dodaj do wina, drugą w plastry i gotuj. Pamiętaj żeby nie wrzało. Jak wolisz trochę słodszy to użyj słodkie wino
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bonifacy_pankracy: przed świętami oglądałem Jimmiego Oliviera i on robił grzanca z cydru.

- Cydr - 2 litry
- Goździki - 6 sztuk
- Anyż - 5 sztuk
- Gałka muszkatołowa - 1/2 sztuki
- Wanilia - 1 sztuka
- Cynamon - 1 sztuka
- Sok z pomarańczy
- Sók z klementynki
- Cukier - 4 łyżki

Wlewamy cydr. Dorzucamy przyprawy i gotujemy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1950M: w teorii przygotowanie jest banalne, a smakować muszą zacnie. Zrobię je jutro i dam znać jak wyszły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@firstlo: oboje nie lubimy anyżu więc tym razem bez niego :)
@Limonene: skorzystam z Twojego przepisu, na logikę wydaje się być zacny. Rozumiem, że przyprawy o których wspominasz należy dodać na butelkę 0.7l wina?
@nvmm: gotowiec odpada, muszę zrobić dobre wrażenie :)