Wpis z mikrobloga

Dobra dzisiaj klient się obraził na szefową. Gość zalega nam 3k za usługi księgowe więc szefowa napisała że jeśli nie zapłaci to nie dostanie wyniku za grudzien. Tłumaczył się tym że jego firma źle prosperuje bo jest epidemia itp. A w fakturach nowy leasing na BMW ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rata jedynie 10k miesięcznie netto + 100k opłaty wstępnej. Wartość samochodu to jedynie 500k.
Ludzie to czasem serio debile. Ściemniać osobie która widzi co kupujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiegowosc #firma
  • 97
@qjjehaaarnpw: bydlaków bo co? Bo ktoś działa zgodnie z prawem? Ktoś ci każe podpisywać umowy z kim kolwiek?

Nie ściana tekstu a argumentów, dlaczego nie masz racji. Jedyny twój argument to "ojjej ktoś jest biedny bo nie zna prawa a zabiera się za biznes"
@Yurakamisa: @MercedesBenizPolska: @niochland: Kupił to BMW teraz ?

Bo jako osoba która prowadzi firmę (nie nie mam BWM - zwykłe auto używane, średnia półka). Mogę wam powiedzieć że im więcej masz tym więcej i szybciej możesz stracić. Moja firma prosperowała bardzo dobrze, w czerwcu złapaliśmy super zlecenie. Około 250 000 zł dochodu na czystko. Dziś jest wielki problem. Nie wiem czy dotrwamy do wiosny... Kosztów aby wykonać zlecenie było
@qjjehaaarnpw:

Jak ktoś zawiera umowę, a potem przestaje z premedytacją płacić, to dla mnie jest bydlakiem.

Czy zgodnie z prawem, czy nie. Widzisz, na tym polega przyzwoitość i kultura, że często nie robi się rzeczy, które można. Ale nie spodziewam się, że to zrozumiesz.

Zawiera umowę, której elementem jest definicja tego co się dzieje jak nie płaci. Więc kto tu jest bydlakiem? Gość nie płaci i ponosi zgodne z umową konsekwencje.
@unfolding: jeżeli nie masz konkretnego zapisu w umowie albo swiadczysz usługę dobra cywilizacyjnego (telefon, internet) to po jednorazowym braku wpłaty nie możesz kogoś odciąć. Przedsiebiorstwo energetyczne też odcięcie dopiero po 30 dniach może zrobić.

W B2B działa to trochę inaczej bo zakłada się że przedsiębiorce stać na prawnika do analizy umowy.
@Toniejawtedy: Nigdy z takim zapisem się nie spotkałem i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś dochodził odszkodowania z tytułu przerwania świadczenia usługi w przypadku znaczącej zwłoki w płatności a pracuję od ponad 13 lat w branży, która słynie z rekordów nieterminowych płatności. Jeżeli ktoś by mi nie płacił za wykonane roboty, to pakuję zabawki i przerywam roboty jako straszak a jeśli to nie zadziała, to zrywamy umowę, naliczamy kary,
@unfolding:

Jeżeli ktoś by mi nie płacił za wykonane roboty,

Brzmi jak remonty na umowę zlecenie a nie umowę o swiadczenie uslugi. Rozliczasz się transzami i harmonogramem prac czy oferujesz remontowanie mieszkania przez rok, z comiesięczną opłatą a jak jak ktoś się spóźnia 10 dni to odcinasz go od usługi?

Co innego kiedy masz z kimś umowę a co innego kiedy już ją wypowiesz.

to nie zadziała, to zrywamy umowę, naliczamy
Brzmi jak remonty na umowę zlecenie a nie umowę o swiadczenie uslugi. Rozliczasz się transzami i harmonogramem prac czy oferujesz remontowanie mieszkania przez rok, z comiesięczną opłatą a jak jak ktoś się spóźnia 10 dni to odcinasz go od usługi?

Co innego kiedy masz z kimś umowę a co innego kiedy już ją wypowiesz.


@Toniejawtedy: Żadne remonty mieszkania, typie. Przykładem usługi długoterminowej są remonty bieżące nawierzchni drogowych lub inne usługi utrzymaniowe