Wpis z mikrobloga

Załóżmy ze zatrudniam kogos na umowę zlecenie z dobrowolna składka chorobowa. Przychodzi on do mnie pracować od innego pracodawcy gdzie pracował np rok również na zleceniu ze składkami chorobowymi czyli zachowuje ciągłość. I może w tym momencie np po 2 dniach mi pójść na chorobowe. Ile w takim wypadku płace mu wynagrodzenia ? Wiem ze 80% ale jaka kwotę ? Przepisy mówią o średnich wynagrodzeniach z ostatnich 3 miesięcy na zleceniu , czyli co musiałbym płacić mu kwotę jaka zarabiał w poprzedniej firmie ? Np zarabiał 15 tysięcy to ja muszę mu płacić 80% tej kwoty ? #prawo #firma #podatki #zus
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@calkowitybrakrozumu: przy umowie zleceniu nie ma wynagrodzenia za czas choroby. Od razu jest zasiłek chorobowy płacony przez pracodawcę jeśli zatrudnia powyżej 20 osób lub ZUS jeśli poniżej 20 osób (zasiłek jest finansowany z funduszu ZUS).
Te 3 miesiące o których piszesz, to tzw. okres wyczekiwania na prawo do zasiłku. W tym przypadku jeśli ta osoba podlegała rok do chorobówki u poprzedniego pracodawcy i miała przerwę w zatrudnieniu krótszą niż 30
  • Odpowiedz
@bikx: Faktycznie, doczytałem więcej i jest tak jak mówisz. Tutaj mam już jakiś dupochron , i nie muszę się obawiać krzywych akcji i płacenia za wymyślone chorobowe , od razu jest to problem zusu bo nie mam 20 pracowników.
  • Odpowiedz