Wpis z mikrobloga

Niesamowity świat Gumballa to nadkreskówka ówczesnych czasów i nawet z tym nie handlujcie. Z pozoru bajka dla dzieci, niesie tyle kontekstów, przenośni, ukrytych żartów w formie gigantycznie abstrakcyjnego miasteczka które wygląda jakby ktoś je stworzył z losowych presetów dostępnych w internecie.
Nowe sezony trzymają w napięciu, bardzo dobrze rozwinięte wątki (chociażby tajemniczy sklep-Van z niezwykłymi przedmiotami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Zabawne odniesienia do popkultury, gier wszelakiej maści, świetne pokazana zdrowa tolerancja, masa dobrze sformułowanych przekazów.
Moje młodsze kuzynostwo (8 i 12) nie lubi tej bajki i się nie dziwie-nowe sezony zdecydowanie są już napisane pod większego odbiorcę i idzie im to bardzo dobrze, a starsze odcinki są tak abstrakcyjne w pewnych momentach, że trzeba zrobić reset głowy lub są bardzoo codzienne (przedstawiają bardzo realnie problemy wypływające np. z kłamania czy manipulacji, świetne pokazany ogrom problemów finansowych i jak to się odbija na rodzinie itd.)
Obejrzałam wiele kreskówek i animacji w swoim życiu i jak nowe produkcje mi nie podchodzą, to Gumball chwycił moje serce na tyle, że sprawiłam sobie koszulkę! :)

KleKotka - Niesamowity świat Gumballa to nadkreskówka ówczesnych czasów i nawet z tym...

źródło: comment_16106378933G4epaRnn1rPoNgH54ZeFU.jpg

Pobierz
  • 16
@Zalogo: Wielokrotnie słyszałam od osób oglądających netflixa i srajacych pod siebie na widok Ricka i Mortiego (obejrzałam) albo tego czekaj Horsmana (też, nie całego bo zbyt netflixowe już dla mnie było) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Są to produkcje dla dorosłych i nie wychodzi to po za ramy produkcji dla dorosłych.
Gumballa cenię za dzidzi lekkość i tą posypkę która nie jest dla wszystkich odbiorców!
@KleKotka: też bardzo lubię gumballa, oglądałem na cartoon network, będę musiał poszukać gdzieś całych sezonów. Z podobnych klimatów lubiłem też zwyczajny serial.

Mój ulubiony odcinek gumballa, to ten w którym zakumplował się z hot dogiem i nie wiedział jak zakończyć tę relację :D
@KleKotka: Zgadzam się. Jest czasem absurdalna, czasem ma przekaz, no i dużo żartów dla dorosłych. Dużo tzw. "cringe humour" jak we wspomnianym wyżej odcinku (a nawet dwóch) z hot-dogiem.
Pewnie będę oglądać też po angielsku, żeby wyhaczyć nietłumaczone smaczki.

Moją ulubioną postacią jest chyba pani Robsinson ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KleKotka:

Przesyłam ci prostą drogę do pobierania Niesamowitego Świata Gumballa! Poprzez "Mega.nz" zapraszam cię do pobierania!!! - https://mega.nz/folder/mBplmADY#x1_LtW-DEUkuxas9WZYctg

Jeśli nie chcesz pobierać bo brakuje ci miejsca na dysku lub chcesz odpalić to na tv - telefon- tablet itd. to wrzuciłem też to na "www.cda.pl"! Zapraszam cię serdecznościowo do oglądania (Hasło do folderu to: Gumball !@#) ( ͡° ͜ʖ ͡°) - https://www.cda.pl/Hornet12332/folder/32386492

Ciekawe kiedy moderatorzy mi zdejmą ten