Wpis z mikrobloga

taka wspólnota wciąż jest wpisana w obecny system kapitalistyczny który praktycznie uniemożliwia jej działanie


@aIkohoIik tak, tak wszystko wina tego złego kapitalizmu ( ͡º ͜ʖ͡º). Jak się #!$%@? na ulicy to też pewnie mówisz "Auu, #!$%@? kapitalizm!" XDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aIkohoIik: oho. Kolejny utopijny lewak xD wiadomo, bo czynnik ludzki nie istnieje i nikt nie będzie próbował się wzbogacić w tej wspólnocie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
patrz na kolejne nowe samochody szefa na które zarobiłeś


@aIkohoIik: Jak ja gardzę takim podejściem :D
Wczoraj się z kumplem pokłóciłem, który podobnie podchodzi do życia i jeszcze się śmiał że z 10 lat temu ja próbowałem iść na swoje a mi nie wyszło i teraz etat, no cóż nie wszystkim wychodzi ale warto próbować.

Kolego, skoro jesteś taki pewny siebie, że jakbyś miał pieniądze i założył firmę i byś zarabiał,
@aIkohoIik: Ale jak to przeciw ludziom? znam wiele osób które zaryzykowały, założyły swoje firmy i teraz robią ładny hajs, bez wielkich zasobów gotówki. W różnych branżach... Czy to sprzedaż fotowoltaiki, pośrednictwo sprzedaży prądu, transport, przewóz ludzi, spawanie/kucie bram, programiści etc etc. jest masa możliwości, wystarczy chcieć i faktycznie coś umieć i wtedy masz 30-40% szans że się uda. no ale lepiej siedzieć i narzekać że system jest zły :D
nie stać mnie na rozpoczęcie działalności i opłacenie nawet jednej osoby, sprywatyzowane środki produkcji są ultra drogie nawet w opcji leasingu, rynki są wysycone, a sam kapitalizm pozwala na dorobienie się ułamkowi całego społeczeństwa.

@aIkohoIik jest tak ogromna ilość dotacji, które można dostać na start biznesu,że nie jest to nawet trudne. Ale wiadomo, to by wymagało minimum wysiłku, a nie chodzi o to żeby się męczyć tylko żeby inni mieli mniej.
@aIkohoIik: zamiast piedolić meandry jak jak potłuczony, weź się za siebie, a nie chcesz ogabic ludzi co coś osiągneli.
Jak nie chcesz zakładać firmy specjalizuj się w jednej dziedzinie. Mam znajomych którzy mieli nie pełne studia, czy w innej dzianinie i się wzięli za siebie teraz zarabiają dobre pieniądze programując, tj +10k po ok 2 latach. Próg startu zazwyczaj to rok to 1-3 roku nauki, pracy za małe pieniądze.
To samo
@aIkohoIik:

Wprowadź socjalizm
Mieszkasz w kawalerce, ale że brak mieszkan to dorzucają Ci siłą jakiegoś randoma
Patrz jak dygnitarze partyjni mają samochody z zachodu, lub prosto z fabryki a Ty czekasz 15 lat na Fatalną Imitację Auta Rodzinnego (w skrócie FIAT 125)
nigdy nie będzie Cię stać na nowe auto z zachodu, a wkrętarko-wiertarka ze Szwecji kosztuje Twoje półroczne zarobki

Jak rozumiem za PRL poziom zycia był wyzszy? xDDDD
no wszyscy załóżmy firmy, będziemy jeździć Bentleyami...


@aIkohoIik: niektórzy się do tego nie nadają (przez wrodzone lenistwo lub niedostosowanie społeczne, a inni przez zbyt mały poziom inteligencji, jak np. alkoholicy) i nie poradzą sobie z założeniem firmy...
nie zawiść, nie roszczeniowość, tylko chęć zmiany systemu który nie jest przeciw ludziom


@aIkohoIik: po co chcesz zmieniać system, który nie jest przeciw ludziom? W dodatku na taki, który jest przeciw ludziom?
za 2-3k to kupię waciki a nie zacznę jakikolwiek biznes, za dziesięć razy więcej nadal nic się nie zmieni xD


@aIkohoIik: LOL.
Ja swoja pierwszą firmę założyłem mając 3k PLN na koncie i wziąłem debet w banku na 9k PLN.
Włożyłem w towar i towar na allegro.

Trafiłem w niszę, zarobiłem kilkaset k PLN w 6 lat (im później tym gorzej bo pojawiła się konkurencja).
Nie zatrudniałem nikogo.

Do jednoosobowego biznesu
Za samo wpisanie fusion 360 jest na fiverze ponad 200 ogloszen,


@kamilek98PL: 200 na cały świat cię tak przeraża? O.o i to dotyczących programu a nie nawet tego co proponowałem? Bo to nie jest program do projektowania wnętrz jakby co xD Faktycznie podobnych ofert jest może kilkanaście

powiedz mi jak chlop ma sie przez to przebic? Fajnie jest napisac teoretycznie "naucz sie czegos, i oferuj uslugi na tym" no ale w
projektowanie wnetrz ma 5k na fiverze jednak


@kamilek98PL: tylko to w większości co innego, typu wizualizacje/inspiracje graficzne które ci wiele nie mówią. Projektowanie wnętrz z dokładnością do fizycznego centymetra + model 3d całego pomieszczenia/lokalu to już znacznie węższa branża, bo tego łatwo nie zrobisz nawet w normalnych programach do modelowania. Dodatkowo, żeby taka usługa była naprawdę użyteczna to potrzebne jest sporo komunikacji z klientem, a to jest aspekt który w moim
@aIkohoIik: U nas nie ma szacunku dla pracownika i nic z tym sam jeden nie zrobisz. Jak chcesz zarobić więcej musisz otworzyć własny biznes. Ale jednocześnie potem czujesz się do tego uprawniony bo to TY ponosisz konsekwencje decyzji, gdzie pracownik głównie może być zwolniony i tyle z odpowiedzialności.
@aIkohoIik: idziesz do lidla na kasę i masz 4K brutto na start. Jak gadasz po polsku a nie ukraińsku to juz masz u nich plusa i umowę o prace na czas nieokreślony. Wynajmiesz pokój za 700zl. Z takiej wypłaty w robocie która sie wala na ulicy i niema chętnych jesteś w stanie zapewnić sobie dach nad głowa, smartfon, internet, netflix, jedzenie i inne. A wyobraź sobie ze kogoś jeszcze poznałeś i
@Furiat: piszesz o dużym mieście, rzeczywistość panująca w tzw. Polsce Powiatowej jest inna. My pracujemy za minimalną, jak mamy umowę i dostajemy 300zł więcej pod stołem to się cieszymy. Zanim ktoś zacznie się ze mnie śmiać od razu odpowiem że tak jest w całej okolicy i większość ludzi nie ma alternatyw wobec tego niewolnictwa
@aIkohoIik: No ale chyba przesadzasz. Zacznijmy od tego ze taka biedra i lidl wchodzą juz do miast 15k ludzi. Zaryzykuje stwierdzenie ze z każdego miejsca Polski do miasta powiatowego jest max 100km. To chyba nie jest jakaś dramatyczna odległość aby sie przeprowadzić i wynająć pokój ?

Czy lepiej stwierdzić ze trzeba obalić cały kapitalizm xDdddd
nie stać mnie na rozpoczęcie działalności i opłacenie nawet jednej osoby, sprywatyzowane środki produkcji są ultra drogie nawet w opcji leasingu


@aIkohoIik: Rozpoczęcie chociażby firmy produkującej kursy online to koszt 2000 zł, jeśli masz laptopa i telefon, i nie musisz nikogo zatrudniać. Wszystko można zrobić samemu.

rynki są wysycone


gówno prawda, a przykład pokazany wcześniej obrazuje to najlepiej. Edukacja online w Polsce w ciągu 2020 urosła ponad 2 razy i wiele