Wpis z mikrobloga

@ziumbalapl: Chyba najgorsze w tym filmiku jest to, z jakim przekonaniem o swojej nieomylności i pewnością ona to mówi () A foliarzom nic więcej nie potrzeba do uwierzenia w największe nawet bzdury ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@zagu wiesz co nikt nie mówi że nie trzba chemia ani fizyki tylko nich ona będzie ciekawa uczy świata itp. a nie jakieś równania reakcji w podstawówce. Bo to mija się z celem
  • Odpowiedz
@GFOzon: spaliny gazu zawierają węgiel - w zapalniczce jest Butan, C4H10
W spalaniu butanu masz dwutlenek węgla czyli w tym przypadku sadze i wodę czyli parę
2 C4H10 + 13 O2 --> 8 CO2 + 10 H20
  • Odpowiedz
@piotrlionel: Niestety edukacja w tym kraju jest porażką. Prawie całą wiedzę jaką posiadam z fizyki, chemii czy biologii zdobyłem na własną rękę. Gdybym został na poziomie wiedzy wyniesionej ze szkoły, miałbym problem ze zrozumieniem samych podstaw tych dziedzin, a na pewno są ludzie, którzy ze szkoły zapamiętali jeszcze mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: a jeszcze gorsi są chyba ludzie, którzy bezgranicznie wierzą w takie rewelacje i bez chwili zastanowienia czy nawet wyszukanie tego w googlach podają takie rzeczy dalej. Przed chwilą jeden ze znajomych udostępnił to na fb.

Nie wiem w jaki sposób coś działa, nie potrafie czegoś wytłumaczyć więc z pewnością musi to być spisek lub magia
  • Odpowiedz
@asmodeus666: Ja z kolei wiele z rzeczy z fizyki czy chemii, które doczytywalem w necie kojarzyłem ze szkoły. Po prostu uciekły, albo #!$%@? miałem i nie słuchałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz