Wpis z mikrobloga

@DerMirker: budują blok w mieście! Ludzie k---a blok w mieście! Powtarzam, blok w mieście!

Żeby chociaż ten blok coś zasłaniał, a sam napisałeś, że jest 50 metrów od innego budynku.
  • Odpowiedz
@Ogau: samo zasłanianie to tylko efekt uboczny. Budowanie czegokolwiek na dawno uporządkowanym osiedlu ma negatywny wpływ na jakość życia jego mieszkańców, np. parkowanie gdzie popadnie i szlabanoza
  • Odpowiedz
@DerMirker: no tak, bo przecież od kiedy powstało jakiekolwiek osiedle to nigdy na żadnym nic nie wybudowano ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ludzie dostali te mieszkania za śmieszne pieniądze. Jak im się nie podoba to mogą je sprzedać z potężnym zyskiem i wyjechać za miasto. A mogą je sprzedać z potężnym zyskiem dlatego, że wkoło już na tych samych osiedlach wybudowały się inne bloki, sklepy, fabryki i
  • Odpowiedz
Jak mnie rozpierala myślenie Opa. W ogóle stoi tam obok dalej ten domek jednorodzinny i kury biegają? Najlepiej niech w Krakowie się już nic nie buduje, bo ja swoje mieszkanie w tym mieście już mam. W ogóle uważam że Kraków od 1000 lat nie powinien się rozwijać. Panu drwalowi co mieszkał przy murze Wawelu zdziadziały handlarz soli zniszczył widok. Infrastruktura jest, obok główna droga, tramwaj, sklepy, wszystko że nawet auta mieć nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pawel0707: tak jest, wincyj plomb, wincyj. Każdy kawałek trawy zapełnijmy blokami, infrasturkura jest. R---------a mnie takie myślenie.

Plany zagospodarowania przestrzennego są po to, by miasto rozszerzało się i obowiązkiem dewelopera jest wylanie asfaltem drogi na jakimś Złocieniu
  • Odpowiedz
@pawel0707: w tym mieście zbyt często zmienia się plany w niejasnych okolicznościach, wkleiłem link wyżej artykuł odnośnie tej inwestycji.

Tak, deweloper powinien zapewnić niezbędną infrastrukturę we współpracy z miastem. Drogi, lokale usługowe, park, parkingi. Ale zazwyczaj nie zapewnia i przerzuca ciężar na miasto, jak park na Avii. Wciskanie bloku na każdy wąski trawnik to patologia i piekło zarówno dla nowych, jak i starych mieszkańców.
  • Odpowiedz
@DerMirker: Ale czekaj, moment. Chcesz mi powiedzieć, że ktoś stawia nowy blok w mieście? I to do tego stawia ten blok w pustym miejscu w niedalekim sąsiedztwie innego bloku? Nie no w dupach się już poprzewracało
  • Odpowiedz
@DerMirker tak niech developer niech będzie zmuszony postawić wszystko na 1000m2. Wszystko co będzie zmuszony postawić będzie do d--y. Niech każdy właściciel domu niech jeszcze będzie zmuszony zrobić takie lokale i plac zabaw pod domem. Tu park wiśniowy sad jest obok więc przestań zmyślać że ten blok w tym miejscu to coś złego. Patologia developerów to jedno ale w tym przypadku akurat to ośmiesz ludzi którzy zarzucają coś im i to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pawel0707: w tym miejscu jest Park Kulturowy, rozumiesz? To zabytkowa część miasta, z zabudową lat 50-80.

Czytałeś ten artykuł wyżej? Polecam!

Miasta rozlewają się wszerz i jest to najzupełniej normalne. Tam, gdzie plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę nowych bloków, nawet na twoim bagnie, tam deweloper powinien budować, wynika to zwyczajnie z prawa.

Ciekaw jestem, jak ty byś się czuł, gdyby ci postawili blok zaraz przy oknie.
  • Odpowiedz