Wpis z mikrobloga

#kurierzykurierzy
#inpost
#kurier
Jest ktoś kto robi jako kurier w inposcie? Zaczynam niedługo i szukam jakiś rad poza planowaniem tras, jak robić to szybko i dobrze z dostarczaniem paczek - Jak sortować szybko paczki itp, najlepiej priv może macie jakieś materiały szkoleniowe czy coś
  • 5
@daxon852a: jeździłeś już z kimś na rejonie który masz obsługiwać? Sam musisz do wszystkiego dojść bo każdy rejon jest inny i ty sobie musisz rozplanować cały dzień pracy żeby się nie wracać, tracąc czas i nie jeździć do 19. Początki będą trudne. Bądź uprzejmy dla klientów ale nie daj sobie wejść na głowę bo nie będziesz miał chwili spokoju.
@kanciak12 nie jeździłem w sumie, mam wsiadać i jechać bo mam doświadczenie tyle że nie na kurierce - chodzi mi się o to jak rozplanować paczki na samochodzie np.
Bo jazda do adresów to po prostu będę wklepywał wszystko do automapy
@daxon852a: paczki musisz poukładać tak jak będziesz jechał. Te najdalsze punkty na końcu auta i początkowe przy drzwiach. Masz wsiąść i jechać- bardzo nieodpowiedzialne podejście. Ktoś musi ci powiedzieć przecież jakie zbiórki, o których godzinach itp. Takto zginiesz jak Andzia w Czechach.
@daxon852a: a masz jeździć po wioskach czy po mieście? Same paczkomaty czy z kurierka? Zaczynasz załadunek od paczek które są najdalej na rejonie. Jeśli jeździsz po wioskach to wg mapy tak jak idą miejscowości, ze np 1sza miejscowość pcim dolny układasz sobie zaraz przy drzwiach itd. A jeśli po mieście to wg ulic. Ktoś cię musi wprowadzić bo pół dniówki ci zejdzie na szukaniu paczek na aucie.