Wpis z mikrobloga

#rowerstacjonarny #rower #fitness #zagrubo2021 (bo za grubo)

Mirki moglibyście doradzić jakis rowerek elektromagnetyczny (głównie chodzi mi o płynna zmiane obciążenia)
do 2100PLN?

186 cm + 108 kg here. Kupuje, żeby kałdun taktyczny zlikwidować i życ zdrowo! :D

Czytałem, żeby zwracać uwagę na obciażenie koła zamachowego, siedzisko, plynna regulacja pion poziom, ale tez latwosc montażu na tej podstawie i po opiniach znalazłem takie 3:

HOP SPORT HS090H APOLLO: https://allegro.pl/oferta/rower-stacjonarny-elektryczno-magnetyczny-mata-9883809747
HOP SPORT HS095H STRIKE: https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-rowerek-treningowy-stacjonarny-7983297281
ZIPRO ROOK : https://allegro.pl/oferta/zipro-rower-elektryczno-magnetyczny-iconsole-rook-7138735840

Będe wdzięczny za każdą wskazówkę
  • 13
@Desmosedici: micha zmieniona, spacery included, badania robione rok temu (lekkie nadciśnienie przy holterze) :)
dodam, że z rowerka chce też korzystać żona więc wydaje się to być dobry pomysł :P
@ryzael: masz racje, wydaje sie :)
Uwierz mi na slowo jazda w pomieszczeniu to katorga. trzeba mocnej i dobrej wentylacji i niskiej temperatury by bylo względnie komfotowo. no chyba ze masz zamiar krecic 15 minut na tętnie 110 to w tedy nir ma znaczenia.

moze pomysl o kupnie dwoch rowerow? mysle ze nawet takie za 1k z deca bedzie lepszy niz rower stacjonarny do domu. a za pozostale 100zl kupisz sobie
@Hipodups: haha co wy z tym wieszakiem na ubrania, tak to sie kończy? :D
Mamy rowery, ale aura nie jest sprzyjająca - a rowerek to bardziej taki sposób na aktywne przezimowanie poza spacerami, no i odtłuszczenie sie i robienie kondycji na sezon rowerowy.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to właśnie zimą mam pomieszczenie w której jest 17 stopni i tam docelowo by się znalazł sprzęt (strych). Dodatkowo widmo ogladania seriali kręcąc jest
@ryzael: Nie kupuj rowerków elektromagnetycznych itp wymysłów, jak koledzy wyżej napisali będziesz miał wieszak na pranie za 2k pln.
Tylko i wyłącznie spinning z ciężkim kołem zamachowym daje porównywalny efekt do jazdy na prawdziwym rowerze.
@ryzael: ja się nie wypowiem za bardzo, wiem tylko ze jak pada deszcz, to kręce w garażu gdzie mam 8 stopni. Jezdze w samych spodenkach z wiatrakiem na siebie i jest mi za cieplo.

Skoro masz rowery to moze warto zainwestować w ubrania rowerowe?

Tylko moja opinia nie jest zbyt miarodajna, bo szczerze nie nawidze trenazera i uznaje jako zlo konieczne, jak tylko watunki pozwalaja to smigam na dworze :)

ewentualnie
@Darknes17 @Desmosedici Spiningowy to juz dla jakichś prosów, ja bardziej liczyłem na jakąś dodatkową aktywnością w przypadku zimowo-deszczowo-niechcemisiowym. W związku z tym może zamiast rowerka orbitrek lepiej sie sprawdzi? Orientujecie się w tym może?

@Hipodups : dzięki, zasiałeś ziarno niepewności :P Ale mozliwość trzymania czegos takiego w domu wydaje się wygodne :D Trenażer raczej odpada, bo żona nie bedzie miała jak ogladac seriali :D
@ryzael: Kolego głupoty gadasz. Nigdy widocznie nie użyłeś spinningu. Przecież można na nim wykonywać tak samo wolne kardio jak i szybkie interwały. Tu chodzi o ciężkie koło zamachowe które wprowadzasz w ruch i daje to efekt jakbys rozpędzał się na prawdziwym rowerze, gdzie elektromagnetyczne gowna męczą ludzi po 5minutach, jakbys jechał na najgorszym chińskim rowerze w którym pedałujesz z całych sił a on nie jedzie, gdzie spinning to jak jazda na
@ryzael: Ja zawsze odkupywalem na olx jakieś spinningi. Najważniejszy parametr to waga koła zamachowego, około 15kg będzie ok. Reszta tam za bardzo bez różnicy bo to prosta konstrukcja: koło zamachowe łańcuch i pedały. Nie ma żadnych udziwnień wiec nowe czy stare maszyny działają bardzo podobnie.
Zobacz olx w okolicy i podjedz do kogoś obejrzeć to się przekonasz czy ci pasuje