Wpis z mikrobloga

  • 16
@Limonene No naprawdę szkoda strzępić ryja xD tak ciężko sprawdzić jakieś informacje przed wypisywaniem takich bzdetów? A tak w ogóle, powinniśmy oddychać tylko powietrzem o temperaturze 36 stopni? XDD
"Ba­da­nia prze­pro­wa­dzo­ne za po­mo­cą te­go urzą­dze­nia po­twier­dzi­ły nie­zwy­kłą zdol­ność kli­ma­ty­za­cyj­ną ludz­kie­go no­sa i do­star­czy­ły wie­lu waż­nych in­for­ma­cji.7 Pod­czas wdy­cha­nia przez nos po­wie­trza o tem­pe­ra­tu­rze po­ni­żej 0°C i przy wy­so­kim prze­pły­wie (20 l/min) prze­cięt­na tem­pe­ra­tu­ra po­wie­trza prze­pły­wa­ją­ce­go przez ja­mę no­so­wo­-gar­dło­wą wy­no­si 26
  • Odpowiedz
Skąd w ogóle też pomysł, że ludzki organizm jest tak słaby i nie poradzi sobie z kilkugodzinnym oddychaniem chłodnym powietrzem?


@Kriegor: nigdzie nie napisałam, że sobie nie poradzi, ale nie ma nic dziwnego w tym, ze kogoś po kilku godzinach takiego oddychania może boleć gardło ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Limonene: skąd w ogóle pomysł, że śpiąc w śpiworze oddychasz zimnym powietrzem? Jesteś w nim cały schowany i zakładając, że masz śpiwór dobrany do tempreatury, to jest w nim cieplutko.
  • Odpowiedz
@Strus: Bo należy w śpiworze zawsze spać z ustami i nosem poza nim żeby uniknąć kondensacji wilgoci w środku co po dłuższym użytkowaniu w ten sposób spowoduje utratę właściwości izolujących przez niego
  • Odpowiedz
@polisz_kieubasa: #!$%@?, to całe życie spałem źle, dobrze, że moje śpiwory nie wiedziały o tym co piszesz i wszystko było w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to miałem też śpiwory w których nawet jakbym chciał, to nie było fizycznej możliwości spać z twarzą na zewnątrz, tak były skonstruowane.
  • Odpowiedz