Wpis z mikrobloga

Z takich #anonimowemirkowyznania, to jak byłam w podstawówce, spotkałam kiedyś nauczycielkę geografii na ulicy, nic nie powiedziałam, a ona poskarżyła potem mojej mamie, że jestem niewychowana, bo nie mówię nauczycielkom dzień dobry. A tak naprawdę to byłam nieśmiała i po prostu bałam się odezwać. #zalesie
  • 43
  • Odpowiedz
@ExitMan: uspokój się człowieku, nie pisałam nic o szacunku, tylko podałam suche zasady. Zasady dobrego zachowania, powstały między innymi po to, aby odnaleźć się wśród obcych i siłą rzeczy zostały rozłożone na inne sytuacje społeczne. Dobre maniery ułatwiają życie, bo w gestii dobrego wychowania włącza się również kulturalna asertywność.
  • Odpowiedz
@Szimu: w gestii zasad społecznych. Dzieci się ich uczy, aby później potrafiły się odnaleźć, także wśród obcych. W tym wypadku dyskusja nie powinnna, moim zdaniem, odnosić się kto ma z kim się przywitać (dla mnie jets to oczywiste), tylko tego, że nauczycielka sama nie posiada dobrych manier, bo osoba starsza, jak jej się nie powie dzień dobry, sama powinna się przywitac, i czym pewnie ta nauczycielka nie wiedziała, co już
  • Odpowiedz