Wpis z mikrobloga

@DanteTooMayCry: ile tam jest komentarzy człowieku, a nie możesz napisać w jednym zdaniu co dokładnie jest nieprawdą i niby dlaczego, na podstawie czego tak sądzisz? tylko zeby to nie była jakaś sytuacja z drugiego końca świata mająca się nijak do sytuacji w Polsce
  • Odpowiedz
@nocere: Nie da się. Temat polio to obszerna sprawa, której nie da się załatwić w jednym zdaniu. Ani nawet kilku. Czy jeśli Ci napiszę jedynie, że polio to łagodna choroba podobna do przeziębienia i szczepienia nikogo nie uratowały to potraktujesz to poważnie?
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: nie znalazłem odpowiedzi na pytanie dlaczego w Polsce tego wirusa nie ma, zniknął sam?
i nie wklejaj mi tu jakiś długich tekstów nie na temat, wystarczy 3 zdaniowa odpowiedź najlepiej z odniesieniem do źródła dlaczego tak się stało czy szczepienia jednak działają czy nie. Nie pytam jak groźna jest choroba co tam w USA, pestycydy itd. więc to proszę daruj sobie.
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: chyba żartujesz? nie lepiej wkleić te 3 zdania? co tutaj jest do rozumienia. Albo znasz przyczynę tego, że wirus zniknął albo nie. Jesli znasz to ją piszesz, a tam czytam ble ble USA USA USA DDT i jakieś stare historie z Polski o pierwszych testach co to ma wspólnego z pytaniem moim?
dlaczego w Polsce tego wirusa nie ma, zniknął sam?
  • Odpowiedz
@nocere:

#!$%@?! Ja #!$%@?ę.... znów trzeba specjalnie tyle pisać specjalnie dla Ciebie....

jakieś stare historie z Polski o pierwszych testach co to ma wspólnego z pytaniem moim?


Wszystko ma wspólnego.

Część I:

Najpierw trzeba powiedzieć, że to nie Polio było problemem, bo Polio to choroba łagodna (patrz cytat niżej), będąca z nami od tysięcy lat, którą w dodatku można przejść bezobjawowo (95% przypadków nie daje żadnych objawów). Problemem była nagła epidemia
DanteTooMayCry - @nocere: 

#!$%@?! Ja #!$%@?ę.... znów trzeba specjalnie tyle pisa...

źródło: comment_1610364589ImzghVAdMa5QB9HWTXypbk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: ej ale to nie odpowiada na pytanie "dlaczego w Polsce tego wirusa nie ma, zniknął sam?"
Serio zaczynam myśleć, że coś tutaj jest nie tak. Nie opowiadaj mi o chorobie, własnościach wirusa, ciekawostkach ze świata, ja nie chce niczego zrozumieć chce mieć tylko napisane dlaczego w Polsce tego wirusa nie ma? Jakie powody tego były, czy ten zupełnie nieszkodliwy wirus zniknął sam czy jednak te niepotrzebne i szkodliwe szczepienia go
  • Odpowiedz
@nocere: Naprawdę nie rozumiesz?

To tak jakbyś pytał czemu słońce świeci i oczekiwał odpowiedzi "bo wypuszcza światło". A ja Ci kompleksowo tłumaczę jak to jest, że to światło wypuszcza, czemu świeci. Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem.

MASZ DOKŁADNIE napisane,

czemu tego wirusa nie ma w Polsce.

Na świecie to trochę inna sprawa, bo kraje trzeciego świata i zacofanie, ale to też nie szczepionki. W eradykację polio pcha się ciężkie miliardy
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: czyli dobrze rozumiem, że dzięki szczepionkom które działają udało się zwalczyć to niegroźne polio? i nie możesz mi tego zapisać w 1 zdaniu? dlaczego? bo to naprawdę wygląda jak jakaś choroba psychiczna - brak umiejętności odpowiedzenia na temat bez wstępów o które Ciebie ktoś prosi abyś nie dawał.

Czy w Polsce stosowano DDT na aż taką skalę? jak widać nie i jak pokazałeś na mapie były przypadki w całej polsce
  • Odpowiedz
@nocere:

Przeprawa przez mękę...

ZROZUM najprostszą rzecz. To nie prosta matematyka, że dwa plus dwa jest cztery. Nie możesz zrozumieć odpowiedzi na swoje pytanie, bo nie chcesz zrozumieć tego co istotne, aby dostać odpowiedź na swoje pytanie, a co próbuje całościowo wyłożyć. To politycy dają proste, głupie i populistyczne odpowiedzi, które nie mają znaczenia.

czyli dobrze rozumiem, że dzięki szczepionkom które działają udało się zwalczyć to niegroźne polio?


Nie. Niegroźne polio
DanteTooMayCry - @nocere: 

Przeprawa przez mękę...

ZROZUM najprostszą rzecz. To...
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: aha, dzięki za opis, wrzuć to wszystko w formie klarownego bloga z wypunktowaniem i wklejaj link do artykułu a nie po kilka linków do jakis komentarzy, to naprawdę bez sensu

Niegroźne polio zanikało i zniknęło dzięki poprawie czynników cywilizacyjnych


ale tu chyba pojechałeś, bo przecież polio stało się groźne właśnie dzięki poprawie czynników cywilizacyjnych :> a nie odwrotnie
niby w jakim mechanizmie zaczęło zanikać ? skąd w ogóle się wzięło
  • Odpowiedz
@nocere: BŁAGAM.

Jakie konkretnie czynniki cywilizacyjne ulegające poprawie wpłynęły na całkowite zniknięcie polio?

niby w jakim mechanizmie zaczęło zanikać


Przecież nawet w ostatnim komentarzu Ci to ZNOWU dałem. Największy cytat.

i dlaczego tak mało zarażeń było bo dopiero DDT uaktywniło problem, a bez DDT krzywdy polio nie robiło?


Jeszcze raz:

Objawy choroby Heinego-Medina zależą od postaci choroby.


W 90-95% polio przebiega bezobjawowo.


Z kolei zakażenia poronne stanowią 4-8%.


Rozwinięcie:

Zwykle u
  • Odpowiedz
Jakie konkretnie czynniki cywilizacyjne ulegające poprawie wpłynęły na całkowite zniknięcie polio?

niby w jakim mechanizmie zaczęło zanikać

Przecież nawet w ostatnim komentarzu Ci to ZNOWU dałem. Największy cytat.


Widziałem że napisałeś

@DanteTooMayCry: " (dostęp do czystej wody, zniknięcie problemu niedożywienia, poprawa warunków sanitarnych otoczenia, w tym powstanie kanalizacji i zniknięcie szkodników oraz owadów, poprawa higieny osobistej, poprawa warunków bytowych - mniejsze narażenie na czynniki środowiskowe, rozwój medycyny - diagnostyka, leczenie i
  • Odpowiedz
@nocere:

Ale przecież to jest bełkot bo wirus polio najbardziej atakował kraje najbardziej rozwinięte szczególnie jeśli chodzi o higienę, absurd.


Nieprawda. I tłumaczę Ci od początku. Mówię Ci od początku, że musisz wiele zrozumieć, bo tu nie ma prostej odpowiedzi. Musisz odróżniać polio od porażeń. Wirusa od ddt. Zanik porażeń skorelowany z zanikiem DDT i zanik wirusa skorelowany z czynnikami cywilizacyjnymi. No, ale Ty nie chcesz. Ty chcesz mieć prostą, szybką
DanteTooMayCry - @nocere: 

 Ale przecież to jest bełkot bo wirus polio najbardziej ...
  • Odpowiedz