Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hej,

Znacie jakiegoś dobrego prawnika.

Sytuacja wygląda następująco, firma startup dla której pracowałem na b2b zwlekał mi z zapłata dwóch faktur. Jedną od kwietnia druga od lipca. Regularnie wysyłałem im powiadomienie do zapłaty na które odpowiadali, aż w październiku dostali przedsądowwego wezwanie gdzie umówiliśmy się na spłatę do końca roku. I nigdy nie wspominali o niesłuszności tych faktur.

Niedawno wystawiłem im negatywną ocenę na google, a później zrobiła to moja żona. Wczoraj wystosowali oświadczenie że mamy to usunąć i napisać przeprosiny w innym wypadku zarządzają od nas po min 20k zł zadośćuczynienia.

Dziś natomiast dostałem od nich informacje że faktury które wystawiłem, były wystawione bez wiedzy CTO a on twierdzi że był odpowiedzialny za odbiór mojej pracy, nigdzie nie mieliśmy takiego zapisu w umowie ani takich ustaleń. Wczesniej zawsze faktury i kwoty ustalałem z prezesem zarządu, który to też odbierał i ustalał zemną zakres prac, CTO był w projekcie nieobecny.

I w tym mailu postawili mi ultimatum że usunę te oceny do 22 Stycznia a oni nie skierują sprawy do sądu. Oraz co za tym idzie zrzeknę się jakichkolwiek roszczeń co do tych pieniędzy za faktury.

W związku z tym szukam jakiegoś dobrego prawnika który nie ogoli mnie do zera z kasy. Bo boje się że samemu nie ogarnę bez pomocy prawnej oskarżony o próbę oszustwa i szkalowanie w internecie.

#prawo #pomocy
  • 8
@p3j:

Dziś natomiast dostałem od nich informacje że faktury które wystawiłem, były wystawione bez wiedzy CTO

standardowe działanie, ktoś coś źle wystawił etc. Co prawda umowa może regulować tę kwestię dość szczegółowo, ale końcowo liczy się to, że wykonałeś swoje prace, a nie kwestia techniczna kto miał ci dawać zgodę na wystawianie faktur.
Co do "zadośćuczynienia" to pewnie będą robili "pod górkę", że zrobią ci potrącenie z twoją należnością i będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alberto81: do tej pory tak myślałem. Ale teraz gdy mnie szantażują oraz próbują wmówić że faktury były fikcyjne a to co robię to "bandytyzm". A pewnie mają jakiegoś prawnika który im pomaga, to wolę się poradzić kogoś poradzić z większą wiedzą od mojej.
e-sąd,e-pozew,EPU ...mówi to Panu coś?


@alberto81: obecnie z e-sądem to ruletka. Złożą sprzeciw i sprawa jest w e-sądzie umarzana i trzeba jeszcze raz składać :/ A ich działania sugerują, że sprzeciw będzie złożony (bo czemu by nie).
Tok działania z ich strony będzie mniej więcej taki, że OP nie był uprawniony do wystawienia faktur "no bo nie była akceptacji osoby XYZ", a do tego to tak naprawdę OP jest im winny
@alberto81: za każdym #!$%@? razem . Odpowiedź na wszystko :EPU i e sąd. Pojęcia nie macie czy i jak to działa, ale wykop dostaje kręćka bo pozew przez internet. Eaxene powyżej ładnie to podsumował.