Wpis z mikrobloga

@CarlVonVogel: Nie chodzi tylko o lenistwo, ale też o nieumiejętność szukania informacji. To może się wydawać trudne do pojęcia, ale wiele ludzi nie umie wyselekcjonować i wykorzystać informacji ze źródeł. Trochę winy jest tutaj w polskim systemie szkolnictwa - on praktycznie wcale nie uczy korzystać ze źródeł, stawia nacisk na zapamiętywanie albo wykonywanie poleceń typu "otwórzcie stronę X w książce".
  • Odpowiedz
@dos_badass: Są przypadki, gdy pytanie ma sens - na przykład gdy chodzi o rozpoznanie wizualne elementu, jak w twoim przykładzie, bo ciężko wyszukać coś nie znając jego nazwy. Ale jeśli szukasz informacji, które łatwo opisać i np. mieszczą się w jednym słowie kluczowym, to pytanie nie ma sensu - dużo szybciej i pewniej będzie to samemu wyszukać.
  • Odpowiedz
  • 0
@dos_badass: Po pierwsze mimo już dorosłego wieku jeszcze nie stać mnie na samochód (ale już na laptopa do pracy za min. 10k już tak) i daję radę bez a że siedzę w IT to głównie z tego sektoru pytania gdy sam sobie nie radę i wykorzystam wszystkie możliwości.

Pierwsze lepsze - jakiego iPhone kupić. No logiczne. Cena potem okres wsparcia. I samemu szukasz. Albo czy na macOS widać pliki z Windows.
  • Odpowiedz
@ms93: @CarlVonVogel: koledzy, ależ ja się z wami zgadzam!
Dla mnie zmorą, koszmarem i totalnym #!$%@? jest wieczne roszczenie typu-"dej odpowiedź bo mam hory muzg!"
To rak internetu, i nigdy tego nie zaakceptuję. Piszę z problemem(rzadko) jeśli wyczerpałem gugla. Proste.
Ale korzystam z okazji, bo ja serio nie wiem, co to za dzyndzel w drzwiach przednich bocznych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A tak z ciekawości - na cholerę nawaliłeś tyle tagów? Liczysz na plusy atencjuszu w komentarzu? Co, zielonka widzę reprymendę daje pomarańczce z większym stażem?


@CarlVonVogel: i na tym skończyliśmy dyskusję.
  • Odpowiedz
  • 0
@dos_badass: tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To dlaczego nie raczy Pan założyć własnego wątku? Przecież większe prawdopodobieństwo jest rozwiązania w tytułowych tagach bo mała cześć ma zaznaczone powiadomienia z tagów nie w tytule. Szach mat!
  • Odpowiedz
  • 0
@Old_gamer1988: Usunąć konto to możesz Ty. A zapytać bardziej doświadczonych ludzi żaden. Tylko że tacy są na BRANŻOWYCH forach a nie na wykopie z memikami i nienawiścią do kobiet i prawicy / lewicy. Szach mat!
  • Odpowiedz
  • 0
@Old_gamer1988: Czepiam się że sto razy jest to samo pytanie? Nie. Że ktoś robi błędy i nie stawia znaków interpunkcyjnych jak na elektrodzie? Nie. Boli mnie że ludzie zamiast szukać samemu czekają na gotowiznę. Tylko daj i daj pokolenie 500+ „bo się należy”. Nic Ci się nie należy jak na to nie pracujesz. A leniem być nie warto tylko działać samemu ewentualnie pytać w ostateczności.
  • Odpowiedz