Wpis z mikrobloga

Ludzie ludziska.

Stoję przed wyborem samochodu, początkowo miał to być Fiat bravo 1.9 150km wersja Sport. Nawet fajne wozidelko w przystępnej cenie, lecz podczas przeglądania samochodów moje serce skradła Alfa Romeo 159 z tym samym silnikiem właśnie co w Fiacie. Cena samochodów bardzo zbliżona, więc moje pytanie brzmi czy koszty utrzymania alfy jak i jej serwisu będą znacznie większe niż Fiata, na temat silnika wiem dość sporo więc bardziej chodzi mi o resztę. Wolę wybrac rozsądnie niż kierować się designem.

#motoryzacja #alfaholicy #fiat #samochody #kiciochpyta
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Alfa 159 trawi już jednak korozja i musisz na to uważać. Jak każda Alfa gnije od spodu. Wygląda pięknie od góry, jednak wystarczy przejechać myjką od spodu popukać gumowym młotkiem....


@magicznyfred

Chyba z tą korozja to Ci się ze 156 pomyliło. Owszem 159 mają problemy z korozją ale to głównie sanki i progi i raczej te przed liftowe (2008 i starsze).

"Gnije jak każda Alfa" to jednak ostro przesadzone.
  • Odpowiedz
Owszem 159 mają problemy z korozją ale to głównie sanki i progi


@Luko: No o tym mówię, sanki, progi, kłopoty z regulacją geometrii, śruby mocujące zawieszenie - to nie są błahostki w stosunku do aktualnych wartości tych aut. Same sanki popatrz na allegro - jeśli trafią się nie pordzewiałe to kosztują 1200-1600 PLN to coś mówi, o tym jaki jest na nie popyt i jak mała podaż. Do innych aut
  • Odpowiedz
  • 0
@magicznyfred a tu masz rację, ja mam poliftową i progi wyglądają na zdrowe, sanki też spoko, ale ile się namęczył mechanik żeby sprężyny tylne wymienić z powodu zardziewalych śrub to głowa mała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PureLogic: alfa o wiele bardziej gnije takze na to zwroc uwagę. Po za tym budowa niektórych elementów jak zawieszenie utrudniona i przez to koszty serwisu wyższe. Mialem alfe 159. Nie polecam w żadnym razie tego auta. Psuje się to strasznie i glownie p------y. Niektorych elementów jak linki skrzyni biegów juz nie dostaniesz oryginału więc rzeźba. Autotragedia
  • Odpowiedz
@PureLogic: Sam kupiłem 159 zadbaną za 15, wiadomo kilka rzeczy do roboty ale najlepszy zakup jak do tej pory i właśnie mija mi pół roku z nią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbliższe wydatki to termostat do wymiany mam.
159 a Bravo to różnica duża w komforcie i prowadzeniu, lepiej alfe nawet jeśli wsadzisz w nią trochę więcej. Jedyne minusy w porównaniu do bravo to klapy wirowe
  • Odpowiedz