Wpis z mikrobloga

@Ezev: u mnie na odwrot, rekaw za 2 razem mi wyszedl, parkowanie czy gorka latwe, tylko sie #!$%@? na pytaniach bhp xD albo na znakach ktorych nigdy nie widzialem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drim: Bierz proste silniki jak 1.9tdi czy 1.8 w gazie.
Auto pasek w kombi lub t4 nie dość że oba kultowe to tanie masa części i proste w naprawie
Z racji że pojemne z tyłu materac to odpada koszt noclegu :)
@jarzyn86: spokojnie panie oficerze, bede pic w hotelu na miejscu
@Quben: kurde ja bym szukal raczej jakiegos mikrusa typu focus, golfik, astra g czy meganka 2
@Jin: te swiatla mnie rozwalaja, ale jak ma malo palic to moze byc ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kilo-bravo: nie chce gazu ( ͡° ʖ̯ ͡°), ale asterka jak najbardziej
@ShineLow: ciagnie mnie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drim: Golfa 3 kupiłem za 3 i przez 3 lata 0 problemów. Nie paluj na zimnym, zmieniaj olej na porządny co 10. Jak cos się bardzo #!$%@? to chociaż wstaw ze szrotu działające a będzie dobrze.
Młody jesteś więc popieram pomysł bujania się po Polsce i przeżywania przygód ta część z alko już mi mniej podchodzi :P Kumpel ostatnio prawko stracił plus 5tysiecy złotych kary.
Także trzymam kciuki Polska ma wiele
ta część z alko już mi mniej podchodzi :P


@Niebadzlosiem: spokojnie, jedno dwa piwka, krotka pogadanka o fizyce jadrowej czy szczepionkach z powaznymi ludzmi i do spanka. Zadnej jazdy po %, szkoda auta i zdrowia ludzi na ulicach. Spac to moge nawet i w peżociku 206, dało radę raz to da i ponownie. Nie chcę kombi i sedanów póki co.

Chyba że byś u mirabelek mireczkow spał

juz widze jak wpuszczaja
ciagnie mnie w strone benzyny, czemu diesel lepsiejszy?


@drim: bo chcesz robić tanio dalekie trasy, co prawda naprawy są często droższe ale jeśli mówimy o pierwszym aucie w czterocyfrowym budżecie to ceny napraw akurat są podobne i w benzynie i gnoju bo zazwyczaj w takich wszystko się sypie
@drim

Okej.

W dieslach często psuje się dwumasa- fachowa nazwa to dwumasowe koło zamachowe i naprawa jest dość droga.

Tańszym wyjściem jest koło jednomasowe tak zwana jednomasa. Gorsze osiągi ale tańsze naprawy i wymiany.

Cześć małych silników diesla ma turbiny z lopatkami bez zmiennej geometrii- podobnie jak wyżej gorsze osiągi ale taniej :-)

W długie trasy najlepszy i najtańszy pewnie będzie diesel np jakiś peugeot.
@KakaowyTaboret: o i to jest odpowiedz :D. jest gdzies jakis spis czy ranking aut zeby sobie przefiltrowac co mi potrzeba i wywali mi auta ktore to maja? np ta jednomasa i turbina bez zmiennej geometrii
@drim nie kojarzę, takiego spisu ale pewnie mógłbyś poszukać sobie interesujących Cię silników i po tym szuka np.jakis 1.6 hdi 70 km w Peugeotach

Mogą być też przerobione samochody, mój teść w swoim dieslu włożył koło jednomasowe bo było tańsze i nie narzeka że auto gorzej jeździ na trasach.