Wpis z mikrobloga

Zapraszam na kolejny odcinek konkursu gitarowego #mirkoshredwars! Zaczynamy półfinały!

Dzisiaj zmierzą się @przewaga vs @xtothx

Obaj zawodnicy dostali to samo zadanie bojowe - zagrać krótkie solo do tego podkładu.

Który z nich poradził sobie lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa obok jednego z dwóch komentarzy niżej. W razie wątpliwości, możecie dać dwa plusy. Głosowanie trwa równo 48 godzin, czas start.

Drabinka konkursowa prezentuje się następująco: https://challonge.com/pl/qivqobqu

#gitara #gitaraelektryczna #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #instrumenty #mirkoguitarwars
pankos - Zapraszam na kolejny odcinek konkursu gitarowego #mirkoshredwars! Zaczynamy ...
  • 72
Obie solówki bardzo dobre. Pierwsze solo miało parę silnych motywów, zakończenie również bardzo fajne. Ale trochę za dużo powtórzeń jak na mój gust - chyba z 2 razy była taka sytuacja, że ten sam fragment się powtarzał 3 razy praktycznie w ten sam sposób. Fajniej to wyszło w drugiej solówce we fragmencie od 1:17 - 1:27, gdzie powtarza się motyw ale z wariacjami. Ale powtarzam, szacun dla obu, mi się bardziej podobało
@pankos: Nie chcę bóldupić, bo szanuję maksymalnie za inicjatywę i organizację konkursu, ale może w kolejnej edycji rozważycie uświadomienie uczestników i publiczności o co chodzi w shredzie?
Bo obecnie odcinki są bardzo nierówne. Są takie, w których obaj zawodnicy powodują opad szczęki, ale są również odcinki, podczas których zastanawiam się, czy to już kolejna edycja guitar wars, zerkam na tag i nie no kurde wciąż shred wars.
Przez to w pierwszej
Obaj zagrali super swoim stylem. A oba style są dosyć różne. No i tutaj wielu może mieć problem kto na kogo. Ja preferuje @przewaga ze względu na to że jego rytm na moje ucho lepiej pasuje do podkładu ale co ja się znam:P
@pankos: technicznie @xtothx był lepszy w jednym fragmencie, ale jako całość @przewaga brzmi po prostu lepiej (barwa, jakość, spójność). Akurat tutaj mniej znaczy więcej. Dodam, że jak do tej pory jest to najgorsze wykonanie @xtothx jakie oglądałem/słyszałem, może po prostu gorszy dzień, albo depresja? Wcześniej ośmieszał i deklasował rywali, a tutaj zagrał na tyle średnio, że nawet nie ma powodu, żeby odsłuchiwać całości ponownie.
EDIT: Jednak przesłuchałem ponownie, wygrał tu przede
Trochę nie jest dobrze, że wykonawcy grają "co chcą". Bo wtedy oceniamy w sumie 2 rzeczy - sprawność techniczną i umiejętności "kompozytorskie". W przypadku solówek to może i ma sens - ale tak ogólnie to już niekoniecznie.
Gdybym przesłuchiwał gitarzystów do zespołu czy do studia na przykład to musiałbym to zrobić inaczej - z powyższego "pojedynku" ciężko wyciągnąć wnioski. @przewaga zagrał "ciekawiej", w sposób bardziej zróżnicowany, pokazując więcej techniki. Ale może to
@abhagebhar: Dla mnie właśnie dobrze że grają co chcą do podkładu. Ja osobiście nie znam kompletnie akordów od których zaczyna większość swoją naukę. W ogóle mnie od początku ciągnęło do ciężkiej muzyki więc jak gram to głównie solówki albo górne pasmo utworu np. lubię dogrywać się do piosenek gdzie jest dół ale góra poza solówką jest jedynie ze strony perkusji (na której również gram) więc jak bym dostał do zagrania jakiś