Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od jakiego motorku waszym zdaniem lepiej zacząć naukę jazdy na moto- "ścigacz" czyli np. Aprilla RS 125 czy jakieś enduro w takiej pojemności?
Chodzi mi o moto na którym naucze się jazdy na motocyklu, zakręty i w ogóle.
#motocykle #125cc
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kamaz_5320: nie do końca "ścigacz bez plastikowych elementów", na nakedzie siedzi się inaczej
Pozycja jest bardziej wyprostowana, nie leżysz na baku ( ͡° ͜ʖ ͡°) taka naturalna. Nie ma też siedzenia na 26 metrach jak enduro czy cross więc łatwiej o podpórkę w razie gdyby coś nie poszło. Jednocześnie środek ciężkości jest bliżej asfaltu w porównaniu do enduro/cross.
Na egzaminach teraz są tylko nakedy z tego co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ketonowy: głównie do pracy, 125 cc chyba nie nadaje się na jakieś dalsze wyprawy? Chciałbym się nauczyć jazdy na asfalcie, ale ojciec mocno mnie namawia na enduro jakieś
125 cc chyba nie nadaje się na jakieś dalsze wyprawy?


@kamaz_5320: jak masz czas to daje radę. Jak jesteś niski to Honda CBR jest fajnym wyborem bo później łatwiej ją odsprzedasz, wszystko poniżej tej mocy trzeba ostro kręcić żeby na krajówkach nie robić kolejki za sobą, ciężarówka jadąca parę metrów za Tobą nie jest niczym przyjemnym. Jak coś większego to bierz od razu coś na czym dłużej pojeździsz bo 250cc szybko
125 cc chyba nie nadaje się na jakieś dalsze wyprawy


@kamaz_5320: w tym roku padło Warszawa-Plock-Sierpc-Warszawa i jeszcze miałem czas na zwiedzenie Płocka i skansenu w Sierpcu, więc to absolutnie żaden problem. W zeszłym roku najdłuższa trasa do do znajomych prawie do białej Podlaskiej i powrót, nie widzę żadnego problemu w długich jazdach i jeszcze do tego mam R125, a plecy nie bolą