Wpis z mikrobloga

#sprzedam #prawo Jeśli sprzedaję komuś używaną rzecz na gwarancji to mogę normalnie wysłać w paczce paragon który dostałem i pomogłoby mu to w ew. reklamacji gdyby coś się zepsuło, czy nic nie wysyłać? Produkt OLX więc i tak "gwarancja do bramy i się nie znamy" ale chcę być uczciwy, po prostu nie lubię rozsyłać swoich danych po losowych ludziach więc pytam
  • 9
@xardas060
@muse
Czyli w sumie to mogę? Ale pomaga to jeśli zakupiłem rzecz przez Allegro a sklep jest na drugim końcu polski względem kupującego? Bo wtedy ani stanjonwrnie ani przez internet chyba, z racji że to na mnie
@XkemotX Gwarancja jest przypisana do produktu, a nie sprzedającego. Sklepy na allegro prowadzą normalną fizyczną działalność i paragon jest wystarczającym dowodem zakupu. Jeśli chcesz być miły, to możesz też mu przekazać wydrukowaną stronę z allegro z zakupionym przedmiotem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muse: nie. Bardzo często producenci dają gwarancję "na pierwszego właściciela" tak jest np. w branży rowerowej.

Jako osoba fizyczna na każdy produkt zakupiony masz 2 lata rękojmi udzielanej przez sprzedawcę i jest ona udzielana na produkt i jest przenośna na drugą osobę. Ja wszystko reklamuję z rękojmi, a w zasadzie z tytułu niezgodności towaru z umową bo wtedy to jest brocha sprzedawcy żeby temat ogarnąć. Najgorsze co można zrobić to reklamować
@Harry_Callahan: Reklamacja z tytułu gwarancji nie zamyka furtki do reklamacji z tytułu rękojmi. Dla klienta korzystniej jest, żeby towar został wymieniony na gwarancji (wtedy okres gwarancji biegnie ponownie od daty wymianu towaru na nowy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XkemotX: ja rzeczy o wartości powyżej kilkuset złotych biorę na fakturę na osobę fizyczną żeby mieć napisane że to jest moje. Oczywiście w przypadku odsprzedaży taką fakturę przekazuję, nawet jak już jest po gwarancji. Jak kupowałem rower to nawet na fakturze kazałem napisać nr ramy.