Wpis z mikrobloga

@sesa_sebix: Proszę bardzo. Niech wszystkie święta będą dniami pracującymi, a jak katolikom zależy to niech sobie biorą na te dni wolne. Proste, prawda? Albo wszyscy,albo nikt. Nie może być tak że ktoś ma mieć dni wolne tylko dlatego, że wierzy w jakiegoś dziadka na chmurce
  • Odpowiedz
@PyraPrzeznaczenia: Tym właśnie dla mnie jest bóg, magicznym dziadkiem na chmurce, w którego zapatrzeni są wierzący. Zresztą, nie to było sensem mojej wypowiedzi. Dlaczego ktoś miałby mieć wolne tylko i wyłącznie dlatego że wierzy w coś, w co nie wierzę ja? Albo oboje pracujemy, albo oboje mamy wolne. Takie czepianie się jak robi to OP jest po prostu idiotyczne,byleby tylko jakoś zaczepić ateistów xD

To jest dokładnie tak jak z wigilią.
  • Odpowiedz
z jakiej paki ten wolny dzień ( ͡º ͜ʖ͡º)?


@sesa_sebix: z takiej, że dawanie dni wolnych tylko wyznawcom jakiejś religii trochę się kłóci z filarami ustroju praktycznie każdego państwa - równość praw. Czy to musi być 06.01? Dla mnie nie, tuż po świętach i nowym roku, które naturalnie są sezonem urlopowym, nie jestem też wielkim fanem sportów zimowych. Czy w ogóle musi być jakiś dzień wolny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@sesa_sebix: taki problem, że ateista tez dostał wolne? Okej usrednijmy nawet tak niekorzystnie 35 urlopu dla każdego, ale żadnych świat. Żadnych dni czerwonych w kalendarzu, pytasz się księdza kiedy są święta i samemu bierzesz urlop.
  • Odpowiedz
@sesa_sebix: Są kraje, w których występują (w znaczącym stopniu) cztery główne religie (Chrześcijaństwo, Islam, Buddyzm i Hinduizm) i normalnym jest, że wszyscy mają dzień wolny na Diwali, Chiński Nowy Rok, Boże Narodzenie i Eid al-Fitr. Możesz wierzyć w latającego potwora spaghetti i mieć wolne w te dni - ci idioci nawet tego nie sprzedają.
  • Odpowiedz
Przecież nadal jest tak, ze się dostaje dzien wolny za święto w sobotę.


@icojamamtuwpisac: bo znowu zmienili kodeks pracy. Przez krótki okres (2-3 lata) nie było takiej możliwości, szybko się z tego wycofali. Za to 06.01 został dniem wolnym, obecny rząd robiący laskę kościołowi raczej tego nie ruszy, ale jakby się zmienił, to kto wie co zrobią za parę lat.
  • Odpowiedz