Wpis z mikrobloga

#ekonomicznelinki

Zastanawiałem się nad stopami i myślę że Glapek, pomimo tego że rzucił info tylko i wyłącznie po to żeby obniżyć kursy przed końcem roku i tak obniży stopy w styczniu do 0. Złoty prawdopodobnie znów się umocni przynajmniej do połowy stycznia co będzie wzmacniać presje na rade.

Inflacje obstawiam w okolicach celu nbu w okolicach 2.5% a bazowa 4.1-4.2. Jeszcze dokładnie zobaczymy ale w połowie roku obstawiałem 3.1-3.3% więc to dla mnie trochę zaskakujące.

Niestety nie mam dla was linków bo od 2 miesięcy chyba nic nie czytałem. Postaram się poprawić w nowym roku.

#ekonomia
  • 3
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: zdaje sobie sprawę, może rzeczywiście był to nieodpowiedni skrót myślowy. Jednak spodziewam się wystarczającego poparcia dla tego pomysłu. Żyżyński wspomniał że by poparł, Sura i Ancygar że może i jedynie Gantar mówił że jest w zasadzie zbędna.

Ogólnie sam bym nie poparł. Eksport wygląda raczej dobrze ( chociaż nie ma danych za listopad ale Q3 wyglądało przyzwoicie) PMI też nieźle inflacja jest wciąż moi zdaniem dość wysoka.

Głównie zastanawiałem się
zdaje sobie sprawę


@Aiween: No chyba jednak nie skoro popełniasz takie błahe kardynalne błędy.

Ogólnie sam bym nie poparł. Eksport wygląda raczej dobrze ( chociaż nie ma danych za listopad ale Q3 wyglądało przyzwoicie) PMI też


@Aiween: Obniżka stóp procentowych w czasach kryzysu jest jak najbardziej własciwym posunięciem gdyż wzmożone inwestowanie zmniejsza negatywne skutki dla rynku.

inflacja jest wciąż moi zdaniem dość wysoka.


@Aiween: Póki co spełniamy cel inflacyjny.