Wpis z mikrobloga

Od dziś banki amerykańskie oficjalnie mogą używać publicznych niezależnych blockchainów i stablecoinów do rozliczeń.

"The Office of the Comptroller of the Currency (OCC) today published a letter clarifying national banks’ and federal savings associations’ authority to #!$%@? in independent node verification networks (INVN) and use stablecoins to conduct payment activities and other bank-permissible functions."

"The agency letter concludes a national bank or federal savings association may validate, store, and record payments transactions by serving as a node on an INVN. Likewise, a bank may use INVNs and related stablecoins to carry out other permissible payment activities"

Język oczywiście ogólny, ale realny kandydat tylko jeden: ethereum. Pytaniem od początku było tylko, czy dolarowe tokeny będą na blockchainie operowanym wewnętrznie przez banki i fed czy na ethereum. Właśnie poszło zielone światło dla ethereum.
Rzeczywistość w której ethereum zastępuje SWIFT i ACH (amerykański odpowiednik polskiego elixir) coraz bliżej.

https://www.occ.gov/news-issuances/news-releases/2021/nr-occ-2021-2.html
https://twitter.com/jerallaire/status/1346233132396257282 to CEO USDC
najlepszy ostatni wpis - "financial institutions to run blockchain nodes, and even become validators." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ethereum #kryptowaluty #bitcoin
megaloxantha - Od dziś banki amerykańskie oficjalnie mogą używać publicznych niezależ...

źródło: comment_1609804921Z4mSeFpILLlmGtHiPezwvU.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@fervi: nie wiem jak to zrozumiałeś, ale w 'independent' właśnie chodzi jako niezależne od banków. Zresztą masz wpisy CEO USDC on na 100% brał udział w tworzeniu tego (wrzucił link dosłownie jak się pojawił) - on pisze konkretnie "public blockchains" i o USDC.
@Mest666: w tej chwili - nie wiem, bo to zależy co ludzie pomyślą, a można myśleć różne rzeczy.
Jak banki zaczną masowo używać ethereum i płacić opłaty
  • Odpowiedz
@megaloxantha: nie wiem, pytam tylko. Czy bankom nie będzie łatwiej stworzyć własnego, niepublicznego blockchaina tylko dla ich potrzeb, zamiast borykać się ze zmiennością cen, opłatami, czy brakiem płynności na " naszych" blockchinach. Kojarzy mi się to z marzeniami, ze tesle, będą się komunikowały za pomocą ioty- zawsze tu twierdziłem, ze jeśli to będzie potrzebne, to programiści tesli, w czasie przerwy w kiblu przy fajce zrobią swój blokchain (czy co tam ma
  • Odpowiedz
@Obruni: Nie wiem czemu założyłeś, że to będzie Ethereum. Ja rozumiem, że Megaloxantha nawołuje, ale moim zdaniem szanse są małe z paru powodów.

Prędzej bym obstawiał XRP albo coś w ten deseń. Chociaż podejrzewam, że nawet nie będą używać blockchainów
  • Odpowiedz
@fervi: "np" napisałem NA PRZYKLAD, ponieważ megaloxantha (qrde mogłeś wymyślić jakiś prostszy do zapamiętania nick, to jest nieludzkie) w domyśle pisał o ETH.
  • Odpowiedz
@Obruni: Banki to co innego niż tesla, bo banki ze sobą konkurują. "Wspólny blockchain" to idea która w efekcie stworzyła by kartel kilku banków które się dogadały i kontrolują sieć, a reszta byłaby zależna. W teorii możliwa byłaby sytuacja w której większość banków się zmawia i transakcje od konkurencji po prostu wycina.
Zagrożenie szczególnie dla zagranicznych banków, bo ameryka potrafi nagle walnąć sankcjami i kazać innym odciąć dany bank od sieci.
  • Odpowiedz
@Obruni: nad cyfrowymi wersjami walut narodowych niektóre banki centralne pracują już od 2015 roku, to tylko kwestia czasu. Oczywiście zachowają pełną kontrolę nad ilością pieniądza w obrocie. Korzyść mają z tego taką, że eliminują główny rodzaj ryzyka w rozliczeniach międzybankowych - settlement risk. Dla reszty świata krypto nie wiele to zmieni - może wyeliminuje to tylko stablecoiny, które nie będą już potrzebne. Mogą się też pojawić możliwości wymiany cyfrowych walut pańśtwowych
  • Odpowiedz