Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek #thewire i cóż za cudowny oraz świetny jest to serial.
W każdym sezonie odkrywane jest coś nowego.
Na początku zwykła po prostu próba złapania lokalnych gangsterów, drugi sezon sprawa portowa z Polakami



Trzeci sezon pokazuje ciekawy eksperyment społeczny
Czwarty, to dochodzi polityka z wyborami oraz szkoła
No i piąty bardziej rozwija wszystkie machinacje polityczne i świetnie zakańcza wątki

Można więc śmiało stwierdzić, że serial jest nie tylko o próbie złapania złoczyńców, ale również o samym Baltimore, jego problemach, patologiach czy wszelkich nierównościach społecznych.
Mocno się wkręciłem i z chęcią oglądałem poczynania tego pijaka i kobieciarza, który nie ma za grosz szacunku dla nikogo, zwłaszcza przełożonych. A to, co odwalił w ostatnim sezonie, to mistrzostwo
Serial stawia przede wszystkim na realizm, a dodatkowo jest mocno przemyślany od początku do końca i w sumie ciężko byłoby mi wskazać tutaj jakieś słabe strony. Chyba tylko to, że McNulty miał bardzo mało czasu w 4 sezonie (można nawet powiedzieć, że był tam gościnnie)

Największe zaskoczenie to


Zdecydowanie jeden z najlepszych jakie widziałem, zasłużone 10/10

Na koniec dodam tylko
Shieeeeeeeeeeeet
#seriale #hbogo
Pobierz MorDrakka - Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek #thewire i cóż za cudowny oraz...
źródło: comment_1609785340NePTbL0VHCbbuXVmJQMH9p.jpg
  • 42
szkoda że Omar zginął jak frajer a nie w jakimś brawurowym #!$%@? xD


@spejseks: no ta, mozna tak powiedziec, ale jakos zawsze mi sie wydawało, ze chodzi o cos wiecej. Zabil go #!$%@? dzieciak w ciasnym sklepiku kiedy Omar kupowal szlugi. Jeszcze 2 minuty temu chodzil po ulicy ze strzelba i okradal dilerow. Dla mnie to symbolicznie mialo pokazac, ze teraz stara gwardia musi zginac z rak swoich maloletnich nastepcow, ktorzy
polecam The Shield oraz Line of duty. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@guest: aktualnie zmieniam serialowo klimaty, ale pewnie kiedyś obejrzę, aczkolwiek unikam tutaj pisania co oglądam lub zamierzam oglądać, bo znajdzie się jakiś miły, co sprzeda spojlery

w ramach cykliczności Micheal (po tym gdy Chris i Snoop wyszkolili go na zabójcę) został takim nowym Omarem - też ściganym przez gangi i okradającym dilerów


@fledgeling: o powstaniu
@eazy-e: sam podchodziłem do the wire kilka razy i nie mogłem zmęczyć nawet pierwszego odcinka. Aż mnie wciągnęło i tez uważam to za najlepszy serial jaki do tej pory widziałem.
@MorDrakka: Sprawdź serial Kroniki Times Square (The Deuce), podobnie jak w przypadku The Wire jego twórcą jest David Simon. Drugiego takiego serialu jak The Wire nie ma i nie będzie ale The Deuce to też kawał dobrej roboty i spora głębia emocjonalna oraz społeczna pokazana na tle losów bohaterów, tym razem w Nowym Jorku.
@MorDrakka: wczoraj skończyłem oglądać i tak mi się serial spodobał, że polecam go każdemu. Tak się wkręciłem, że mimo super zakończenia chciałbym by trwał drugie tyle sezonów
@MorDrakka: to polecam Ci obejrzeć Kroniki Times Square i Treme(Treme uderza w inne klimaty, ale czuć tę magię The Wire). Do czasu obejrzenia The Wire uważałem Breaking Bad za najlepszy serial, ale teraz wiem, że do czegokolwiek, co David Simon stworzył, mu daleko. Oby więcej takich seriali powstawało, mimo że nigdy nie będą miały takiej oglądalności jak twory Netflixa (które i tak lubię oglądać).