Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Mam pytanie, bo zaczynam się dziwnie z tym czuć. Kolega robi strony internetowe, ja mu pomagam jeśli chodzi o grafikę. Pracuje zawodowo jako grafik, mam też swoje projekty. Kolega chce żebym mocno spuścił z ceny, ponieważ to może spłoszyć klientów. Dla przykładu chce abym stworzył logo za 150 ziko (5 propozycji), co dla mnie jest śmieszną ceną i nie pracuje za tyle.

Mieliśmy pogadankę o tym że gdy będę dawał spore ceny to nie będzie miał klientów, a tak to zawsze wpadnie jakiś projekt na wizytówkę czy ulotkę. Muszę też szanować swój czas.

Teraz pytanie jest takie: skupić się na swoich projektach, a jego olać (albo traktować jego projekty po macoszemu), albo pogodzić swoje i jego projekty i traktować to jako dodatkowy hajs i pomoc dla kolegi? Co sądzicie?

#grafika #grafikakomputerowa #projektowanie #problem #kiciochpyta #www
  • 58
  • Odpowiedz
@Ringkobing: wolny czas i spokój > niewolnictwo, które wystarczy na opłacenie zusu.

Będziesz robił 5 projektów za 150 złotych, do tego mockupy i poprawki to stracisz na to kilka dni. Gdzie szanujący się grafik ma 150+/h.

Typ cię robi w #!$%@? i tyle
  • Odpowiedz
@Ringkobing: czasami cena jest filtrem na klientów.

I tak jak dasz np. mało to będziesz miał całe rzesze ludzi którzy za złotówkę taniej przejdą gdzie indziej a przy okazji będą mieli wymagania jak by płacili czystym złotem jeśli w ogóle zapłacą bo jest cała masa cwaniaków a cena ich odfiltruje.

Jeśli zależy wam na dobrych stałych relacjach z klientem to polecam nie robić upustów na początku tylko po iluś tam razach
  • Odpowiedz
@Ringkobing: Kolega placzacy, ze doklada do interesu to nie kolega, a kombinator, ktory chce zarobic na Twojej pracy. Sprobuj poszukac klientow na wlasna reke i bedziesz wiedzial ile mozesz wolac za swoja prace. Posrednik musi zarobic. ‘Kolega’ nie jest Ci potrzebny. Jego dole mozesz opuscic klientowi i bez jekow i problemow zarobisz swoje. Trzymam kciuki.
  • Odpowiedz