Wpis z mikrobloga

Polskich fundacji, które w Afryce prowadzą szkoły, przedszkola i domy dziecka, jest wiele i zazwyczaj zbierają dziesiątki tysięcy złotych w datkach. Samych inicjatyw związanych z misjami katolickimi jest masa, gdyż zwyczajnie potrzeby są tam ogromne. Polka wyjechała do Ugandy, tam założyła fundację i prowadzi dom dziecka - w jednym z najuboższych krajów świata, gdzie opieka społeczna nie funkcjonuje. Jak twierdzi, nie zarabia na tym prawie nic i jednocześnie mieszka w kraju z ogromną przestępczością, a jako biała osoba jest szczególnie narażona: nie jest to nic nowego ani szokującego.

Reakcja Wykopu? p0lka wyszła za Murzyna, pieniędzy nie mają, po co zakładali rodzinę, gruba jest, ha ha murzyn. Pojedynczych komentarzy nawet nie ma sensu przytaczać.

Daleko mi do bycia feministą, ale jakim cudem w przeciągu kilku miesięcy Wykop zamienił się w tak mizoginistyczny ściek? Ponieważ sama obecność rasistów, którzy nie mogą znieść myśli że jakieś tam czarnuchy, pastuchy z Afryki zdobywają ich - polskie! - kobiety, nie jest niczym nowym.

#wykop #bekazwykopkow #polska
wolodia - Polskich fundacji, które w Afryce prowadzą szkoły, przedszkola i domy dziec...

źródło: comment_1609772945fyrjls3qyM6iHhgN3Kh0Ix.jpg

Pobierz
  • 37
Z perspektywy radykała/ki taka perspektywa będzie istnieć zawsze i w każdej społeczności, za wyjątkiem grupy samych radykałów.


@wolodia: Jak pojawiłam się na wykopie, akurat był zalew rasistowskiego ścieku związanego z kryzysem uchodźczym, a i na temat "polek co chcą z ciapatymi" też było niemało. Nie sądzę, by moja percepcja tego ścieku była związana z moim rzekomym "radykalizmem", ten ściek po prostu był i jest. Acz być może rzeczywiście zdryfował od tego
@wolodia: mizoginów zawsze tu było pełno, odkąd tu jestem. Jak wprowadzili paski pod profilowym, to na początku nie ustawiałam go na koncie, bo i bez niego wkurzaly mnie dyskusje pt. jesteś kobietą, to musisz być głupia i nie warto z tobą gadać (a potem mi się nie chciało). Fakt, wydaje mi się, że wtedy tacy ludzie byli zdecydowanie mniej agresywni, raczej ograniczali się do wysyłania kobiet do garów i nie tworzyli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wolodia: to wykop musisz się przyzwyczaić do tego typu wpisów. Jak normalny murzyn, pracuje i asymiluje się z ludźmi, płaci podatki i żyje uczciwie to niech se żyje chłop jak najdłużej.
Daleko mi do bycia feministą, ale jakim cudem w przeciągu kilku miesięcy Wykop zamienił się w tak mizoginistyczny ściek?


@wolodia: Wypok to zmienił się w ściek już dawno, dawno temu.