Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki i Mirabelki. Piszę tutaj, żeby trafić do większej ilości osób.
Chciałabym pogadać na temat kredytów hipotecznych.
O ile sprawa w przypadku kredytów gotówkowych jest prosta (bierzemy przez internet) i widzimy na co się godzimy.
O tyle sprawa z hipotecznym kredytem jest trudniejsza bo trzeba udać się do banku.
A tam czeka na nas pani/pan ubrana/y elegancko i proponuje najkorzystniejszą ofertę dla siebie :) by dostać premię i aby szef poklepał po plecach.

Ostatnio jak byłam na takiej rozmowie (było to tylko zapytanie o kredyt). Pani ignorowała wszystko co mówiłam. Była mowa o wkładzie własnym w 50% i dobraniu 200 000zł. Dom o którym była mowa miał kosztować 400 000zł (było to z 3 lata temu) ale faktyczna kwota pożyczki miała wynosić 200 000. Pani namówiła nas jeszcze na dodatkowe 20 000zł na drobny remont. ( w sumie to nie wiem na co, i co może obejmować kredyt hipoteczny w remontach ale nie ważne.
Pani poklikała w komputerze i wyszło jej całkowita kwota do spłaty około 432 000zł
Oczywiście pani zaproponowała 30lat mimo, że chciałam na 15lat rozłożyć. Plus dodała ubezpieczenie niskiego wkładu! (jak kur%a?), który trzeba wziąć gdy ma się 10% wkładu własnego. I nie była to pomyła bo rozpisała sobie na kratce koszt zakupu i koszt wkładu własnego.
Dodatkowo jakieś ubezpieczenia itp. Rata wynosiła jakoś 1200zł( ͡° ͜ʖ ͡°) Wspaniale przepłacamy tylko 212 000zł. Plus prowizja 10 000zł płatna gotówką za udzielenie kredytu.
Gdy jej zwróciłam uwagę, że kwota przepłacenia jest za duża odpowiedziała tylko, że gdyby każdy na to patrzył to nikt nie brał by kredytów (facepalm). Wyszłam z stamtąd nie wracając więcej. Ja wiem, że oni tak zarabiają na życie ale to jest przegięcie i to spore.

I teraz pytanko jak jak rozmawiać z tymi ludźmi z banku. Czy może dzwonić na infolinie dostaniemy lepszą ofertę? Czy da się jakimś sposobem uzyskać ofertę jak z internetu na kalkulatorach danego banku czyli (200 000zł na 15 lat całkowita spłata 244 980zł). Czy od razu wołać kierownika jak (Grażyna) i z nim walczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Teraz oczywiście kwotę chcę wziąć mniejszą ale chodzi o sam fakt mega dużej spłaty w porównaniu do ofert wyliczeniowych.

#kredyt #anonimowemirkowyznania #kredyt hipoteczny #bank #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff2ddf45625a1000ab5349e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: najlepiej udac sie do dobrego, polecanego doradce od hipotek ;) ktory ma w ofercie wszystkie banki i nie bedzie Ci wciskal tego co dla niego najlepsze - bo defacto wiekszosc bankow i tak placi podobnie, a jak ktos jest duzo = ma duzo klientow = robi duzy wolumen = zarabia duzo :) Moge Ci polecic bardzo dobrego doradce z Krakowa jakbys chcial ;)