Wpis z mikrobloga

Kilka pytań o kettle:
-Aktualnie mam 12kg i 16kg. 12 jest spoko na rozgrzewkę, 16 ok, więc idąc dalej myślę czy kupić 20 czy 24kg ?
-12 jest z decathlonu, 16 z kawmet. Decathlon ma fajną gumę na dole i szerszy chwyt, a kawmet uchwyt ma grubszy - czy odciski to kwestia ciężaru czy ta grubość?
-Są dobre instrukcje jak ćwiczyć, ale mam pytanie o częstotliwość treningu - wiadomo każdy mięsień odpoczywa inaczej. 3 razy w tygodniu będzie ok? Nie mam żadnego konkretnego celu, raczej dodatek do cardio

#mikrokoksy #kettlebell #kettlebells #silownia
  • 6
@wpiot: dokladnie to samo miałem, nawet wagi sie zgadzają, jak przejdziesz przez tag to pewnie znajdziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie finalnie skończyło się na obu: 20 z Deca a kilka tyg później 24 z Allegro (możliwe że kawmet)
Jeśli chodzi o odciski to też miałem z tym problem, kupiłem coś takiego Nie nazwałbym tego rękawiczkami (o które jest dużo srania jesli chodzi o kb), chronią
jak jesteś facetem to imo 24, i tak szybko z niego "wyrośniesz"


@spaghetti_galopuje-2: @wpiot: imo ostrożnie z tym stwierdzeniem, bo potem co drugie pytanie na tagu:

Dlaczego nie moge tego unieść ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo dlaczego nie daje rady zrobić snatch/tgu

Nie znamy siły OPa i nie wiadomo ile wcześniej ćwiczył. Jak masz możliwość to możesz w Deca oba przetestować
@wpiot: To nie Ty pytales o to samo jakis czas temu?

Bierz 24 kg. Z drugiej strony pytanie - czy na maxa wykorzystujesz te co masz?
Zrobisz jednorecznie 10x10 ? W jakim czasie?

Nie oplaca sie kupowac nowych, bo pozniej ciezko sprzedac :)

Trening 3 w tygodniu, nie wiecej, bo jesli robisz prawidlowo i intensywnie to na drugi dzien cale cialo to czuje. Ponadto masz dzien regeneracji.

Odciski biora sie ze
@Luk_1mex: decathlon nie ma 20/24kg nigdzie w okolicy, na bank już bym się wybrał. Ogólnie mam dużo ruchu, ale z kettlami dopiero 3 miesiąc.

@azertyazerty:
Jak jestem rozgrzany, to spokojnie robię swingi jedną ręką po 10 razy tym cięższym 16kg. Następnego dnia czuć, że było ćwiczone, ale bez żadnych komplikacji czy zakwasów.

Mam w okolicy nowe kettle po 10pln za kilogram, samo żeliwo jest wieczne :)
Sprawdzę ten chwyt, dzięki!