Wpis z mikrobloga

@arek1503: Nie ma co wchodzić w jakąś gówno wojenke na ten temat, najlepiej w ogóle się nie wypowiadać bo to jest śmieszne.
Polska zamówiła 45mln szczepionek, z racji, że trzeba 2 razy się szczepić, daje to 22.5mln osób zaszczepionych. Połowa polaków nie chce się szczepić, gdzie w Polsce żyje ok 38mln ludzi, co daje ok 19mln chętnych do szczepień. Oczywiście są to szacunki z dupy, bo mówi się, że niecałe 20%
A proszę wytłumacz mi, po co rząd miałby to robić?


@Nihas: Nie wiem, jego przedstawiciele sami mówili o "potrzebie wygenerowania emocjonalnego zapotrzebowania". Pytanie raczej do właścicieli naszego rządu a nie do mnie. Realizują jakąś globalną agendę?
@Nihas:

Soumya Swaminathan, główny naukowiec WHO, powiedziała, że osoby, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 wciąż powinny odbywać kwarantannę gdy podróżują. Obecnie zebrane dowody nie pozwalają bowiem jednoznacznie stwierdzić, że szczepionka chroni przed zarażeniem, a zatem przed dalszym rozprzestrzenianiem choroby.


https://kopalniawiedzy.pl/Soumya-Swaminathan-WHO-szczepionka-ograniczenia-zaszczepieni-kwarantanna,33144