Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #meble #stolarstwo Mirki jak wykręcić takie śruby z jednej i drugiej strony gwint.Jest to łączenie narożnika 2 płyty mdf. Nakręciłem z dwóch stron nakrętki jedną stronę zablokowałem drugą odkręcałem i urwałem gwint Jak to tera ugryźć. Nawiercic otwory naokoło i wycinając w cholere i potem nawiecic obok otwory i dać śruby z nakretką? Co radzicie?
Pobierz jancelek - #majsterkowanie #meble #stolarstwo Mirki jak wykręcić takie śruby z jednej...
źródło: comment_1609598735fYKDb0Rajc20oZZJHAR8NQ.jpg
  • 54
@jancelek: tak jak pisał rafalski45, bierz śrubokręt i poodginaj z 4 stron ten element z drugiego zdjęcia. Potem kombinerkami czy czymkolwiek go wykręć i wybij resztę na drugą stronę.
@jancelek: To był kupiony narożnik do skręcania, czy jakiś stolarz/tapicer ci go robił i montował?
Wygląda, jakby brakło śrub i skręcał gwintem, byle się trzymało, a podczas użytkowania gwinty sie lekko skrzywiły i stad twoj problem z wykręceniem ich.
@jancelek: psiknij jakimś wd40 z dwoch stron i wykręcaj ta szpilki od strony, z której wystają. Muszą się wykręcać. Tam nie ma prawa być jakichś lewych gwintów, bo nie ma nawet takich podkładek kłowych/pazurkowych.