Wpis z mikrobloga

Dzień dobry z tej strony sirblabla!
Proponuję mały quiz noworoczny o tematyce akwarystycznej!

Jeden z użytkowników na tagu #akwarystyka, posiada akwarium 38 litrów z sześcioma molinezjami i szuka (muszę przyznać, że z powodzeniem patrząc na plusiki - atencji). Jak sam twierdzi (pic related), akwarium "osiągnęło równowagę biologiczną" xD.
OK, porzućmy cały koncept sadyzmu i braku minimalnej wiedzy co do tego jakie wymagania mają żywe zwierzęta, załamania w szkolnictwie podstawym, czy fantastycznego oporu przed wiedzą użytkownika. To jest jałowa ścieżka i nie zaprowadzi nas nigdzie. Pobawmy się zatem w mini ankietę - uczmy się na błędach innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#akwarystyka #zwierzaczki #smiesznypiesek #sirblabla #sadyzmwyssalemzmlekiemmatki #stopmakingstupidpeoplefamous
Pobierz siRcatcha - Dzień dobry z tej strony sirblabla! 
Proponuję mały quiz noworoczny o te...
źródło: comment_1609581402zBXez5lNgOePyYTMX66FqY.jpg

Jaki wg. ciebie jest największy problem z tym zbiornikiem?

  • 38 litrów dla sześciu molinezji (minima gatunkowe) 25.0% (8)
  • nie ma możliwości utrzymania "równowagi biol." 0% (0)
  • rośliny są zasadzone na 1cm żwiru 25.0% (8)
  • duże rośliny w szkiełku nano 0% (0)
  • brak schronienia dla samic i młodych 0% (0)
  • "zmętniona woda", bo "było karmione" 3.1% (1)
  • kamienie wyglądające na wapienie 0% (0)
  • za słabe światło (rośliny "wyciągają się") 0% (0)
  • ignorancja (+arogancja) użytkownika 31.3% (10)
  • użytkownicy wkręcający atencjusza ;) 15.6% (5)

Oddanych głosów: 32

  • 12
w sumie nie mam jak obserwować poczynań kolegi, bo mnie zczarnolistował jak chciałem podpytać skąd wyliczył, że w tym baniaku może być max dziesięć rybek ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio, po czym wrzucił 6 molinezji, a chciał jeszcze zbrojnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szykuje się piękna katastrofa, trochę szkoda tych "baloon mollies" ¯\_(ツ)_/¯
brakuje opcji "wszystkie powyższe" ( ͠° °)


@crazy_mole: wiem, ale juz nie moglem edytowac (,) no i slaba by byla zabawa ;)

Brak podstawowej wiedzy, oraz tego jak duże rosną poszczególne ryby. Każdy na początku popełniał błędy ale bycie ignorantem to inna sprawa.


@Gozdziu: najlepsze jest to, ze on pytal na tagu, tylko ze jak mu ktos odpisywal co i jak,
być max dziesięć rybek


@siRcatcha: Kiedyś, kiedyś był przelicznik, że możesz mieć centymetr ryby na litr albo długości akwa. Dokładnie nie pamiętam. W każdym razie, miałeś 100 cm to mogłeś mieć 100 cm łącznej długości ryb, analogicznie z litrami. Może to jakiś trop. Ogólnie to ja zbytnio bym nie ganił gościa, no chyba że jest wszystko wiedzący. Szczerze to tragedii nie ma. Najbardziej w tym akwarium nie podobają mi się balonówy,
@siRcatcha: panie, poprzewracało się we dupach tym akfarystom, kiedyś człowiek miał suma, skalary i stado gópikuw w 30 litrach i co? Żyło! Napowieczacz wystarczał. A tera hipstery jakieś kubełki, rośliny, pod łoża, kąbinujom jak pies podgórke i im jeszcze źle. #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)