Wpis z mikrobloga

Opłaca się gdzieś teraz mieć konto oszczędnościowe bez nakładania z góry ile trzeba oszczędzać? Chciałbym z lubą wrzucać po parę stów z każdej wypłaty i odkładać sobie oszczedzając. Jest jaki bank godny polecenia? Bo osobiście mam konto w PKOBP i to co mi zaoferowali to 0.20% ( ͡º ͜ʖ͡º) gdzie miesięcznie wychodzi mi po ok. 20 gr na start + pobierają 1zł za prowadzenie rachunku więc jestem tak czy siak w dupe xD
---
#oszczednosci #oszczedzanie #kontobankowe #kontooszczednosciowe #banki
  • 21
  • Odpowiedz
@DredziG: na kontach oszczędnościowym raczej nie trzeba zakładać ile się będzie oszczędzać. Ale oprocentowanie jest wszędzie do dupy, więc obecnie to raczej bez znaczenia.

Jak chcą 1zł za prowadzenie rachunku, to był zmieniła bank, albo otworzyła drugie konto dla konta oszczędnościowego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DredziG: Niemiecki N26. Bezpłatne prowadzenie konta, możliwość założenia konta zdalnie. Oprocentowania nie ma ale raz że w euro, dwa niemieckie gwarancje bankowe, trzy to to że poza zasięgiem lepkich łapek Matiego.
  • Odpowiedz
@DredziG: Coś kojarzę maila z informacją od PKOBP że przez te ostatnie zmiany śmiesznych oprocentowań na żałosne oprocentowania zlikwidowali opłatę 1 PLN za prowadzenie rachunku oszczędnościowego
  • Odpowiedz
@ofdm: to chyba nie u mnie, mam aktualnie otwarte to konto - mam tam 1000 zł - miesięcznie dostaje 21 gr około a pobierane jest 1zł x D więc zamiast rosnąć to się cofam jeśli nic nie wpłacam x D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brakloginuf: Owszem jednak tylko przy opodatkowaniu i sprawach karnych. Jesli op na przykład tą śmieszną karę od sanepidu na 30k dostał to nie ma siły aby mu tam kasę ruszyli.
  • Odpowiedz
@DredziG: z takich rzeczy to po prostu każdy wolny tysiąc dajesz na lokatę. Nie musisz mieć do tego żadnego dodatkowego konta, robisz to z apki na telefonie. Zawsze masz dostęp i nic nie płacisz. Stopy są niskie więc żadne lokaty nie są oprocentowane. Po prostu nie masz na głównym koncie które jest do bieżących spraw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DredziG: obecnie lepiej wychodzi trzymanie kasy w skarpecie. Jak się pojawi kryzys, ze banki poblokują wypłatę, to przynajmniej masz pieniądze przy sobie. A tak trzymasz na koncie i musisz pilnować czy jakiejś prowizji nie wprowadzą, czy stopy nie będą minusowe, czy Mati nie wprowadzi podatku od wypłaty, itd.
  • Odpowiedz
@DredziG: Ja przy 250tys nie opłacało się trzymać na oszczędnościowym.
Aktualnie używam skarbonek w mbanku, i tam sobie odkładam pieniądze bez specjalnego rachunku na ten cel.
  • Odpowiedz
@ofdm: Nie zlikwidowali tylko zlikwidują chyba od marca a przy okazji jeszcze bardziej obniżą oprocentowanie i chyba to jest powód dla którego tą opłatę znoszą bo żeby nie mieć ujemnego oprocentowania to trzeba by mieć tam z 50tys
  • Odpowiedz