Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów. Mam nad zlewozmywakiem przyklejone płytki wraz z zamontowaną baterią zlewozmywakową ścienną.
Chce zrobić mini remont i wymienić baterię na model stojący. Więc zostaną dziury w płytkach. Wpadłem na pomysł, że przykleję tam nową płytkę, jedną taką dużą. Wymiar to 115x55cm więc jak kupię płytkę 120x60 to przytnę i będzie akurat.
Czy mogę ją przykleić na stare płytki na klej do płytek? Czy to słaby pomysł i lepiej skuć stare płytki i kleić do gołej ściany? Jeśli to dobry pomysł to kupić standardowy klej elastyk czy jeszcze jakiś grunt?
Płytkę przytnę na wymiar np szlifierką z tarczą diamentową?
#remontujzwykopem #remont #plytki #glazurnik15k
  • 17
@darek-jg: nie będzie odstawać gdyż:
- z lewej strony jest ściana więc nowa płytka "dojdzie" do rogu ściany,
- z prawej strony są drzwi z opaską która teraz jest grubsza niż płytki, jak nakleję płytkę na obecne płytki to mam jeszcze jakieś 2/3 mm zapasu do grubości opaski więc powinno być ok,
- na dole będzie się kończyła jak obecne czyli pod blatem szafki z zlewozmywakiem/zmywarką,
- na górze "dojdzie" do
@Gruby_Wujo: Ponieważ remont jest spowododowany pojawieniem się zmywarki. Więc z wersji ściennej baterii jej nie podłącze i tak muszę przerobić wodę. No i zlewozmywak z 2k beezie dużo mniejszy 1k z baterią stojąca w kolorze czarnym.
Tylko dlatego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WiewiurPL: btw nie bierz jednej komory jak masz możliwość
Niby wszystko myje w zmywarce ale zlew z jedną komora i ociekaczem to gorsze wyjście niż dwie komory. Dobrze mieć jedna komore (może być 3/4 albo 1/2) do płukania warzyw i mięsa. I używać tylko do tego (że względów higienicznych)
@WiewiurPL: ta komora 1/2 to też taki półśrodek według mnie :)

ja miałem stalowy ale w takim układzie - 1+3/4 - dokładnie pic rel - do mniejszej komory jest sito do mycia warzyw i jeszcze fajny bajer to dozownik do płynu do mycia naczyń

teraz jak będę remontować kuchnię to na bank wymienię na taki model bo jest mega wygodny - do tego bateria z wyciąganą wylewką za 6 dyszek z
Pobierz
źródło: comment_1609364041DN6Ha5Cgu5fh3WtDvSP4LQ.jpg
@WiewiurPL: jeszcze co do cięcia, to szlifierką pytanie czy Ci równo wyjdzie. I z czego płytka, bo z gresem może być ciężko. Nie wiem skąd jesteś, ale w większym miastach bez problemu znajdziesz firme co Ci to przytnie za jakieś grosze
@WiewiurPL:
1. Cięcie samemu tak wielkiej płyty to ogromne wyzwanie. Ja bym sie nie podjął bez profesjonalnego sprzętu.
2. Mam zlew 1,5 komorowy bez ociekacza, szerokość 60 cm. Super sprawa, żałowałbym jakbym wziął jedną komorę.
3. Teoretycznie, poniżej blatu mozna zrobic trójnik na rurze z zimną wodą, bedzie schowany za szafkami.