Wpis z mikrobloga

@psi-nos: W skrócie, ale mogę jakieś wątki pominąć

* Typ kupił sobie Bitcoina na Bimbaj za 150k
* Po jakimś czasie chciał wypłacić to (sprzedać)
* Bimbaj uniemożliwił wypłatę, bo AML, KYC
* Kazali mu przez Skype czy coś robić
* Zrobił to, ale nie uznali, bo jakość słaba czy coś
* Typ bujał się miesiącami z nimi, bo nie chcieli mu odpisywać na wiadomości
* Rozkręcił aferę na wykopie
*
@zonbat: mam nadzieję, że tyle wychodzi w rzeczywistości, bo na bitcan niby jest 1%, a jak ostatnio porównałem ich ofertę do tego ile wychodzi na bitbay to ponad 4% wyszło (pewnie spread, ale jakiś kosmiczny jak widać).
gość pewnie był słupem w jakimś temacie, tak po prostu by go nie zblokowali


@InPay: Mógłbym przyznać rację, ale tylko w jednym momencie. Gdyby typ nie zjawił się osobiście z adwokatem w siedzibie. Z jakiegoś powodu gościu nie boi się konfrontacji.
@InPay: Wszystko zależy od wielu czynników i nie wiemy dokładnie. Natomiast popatrzyłem na różne filmiki o tej tematyce i opinie są podzielone, a chętnie zobaczę co się dzieje. Jestem na pewno pewny jednego - ktoś na pewno beknie.
Pytam bo wiem że z tym na serio można mieć problemy co było widać w pewnym czasie na Poloniex czy Bittrex, też ludzie mieli poblokowane środki i nie było to jakieś widzimisię giełd raczej. @NatoshiSakamoto
@NatoshiSakamoto: o Tym mówię, że z twojej wersji wynika, że zatrzymanie kasy to była czysta złośliwość za zły PR. A ja wiem że w tych czasach giełdy były męczone o weryfikację i użytkownicy nie mieli problemów przez same giełdy, tylko przez to właśnie że były one udupiane przez odgórne przepisy.
@NatoshiSakamoto: dla mnie to jest na razie słowo przeciwko słowu. Chociaż wiem, że niestety większy ma w tym przypadku dużą przewagę... Jednak poszkodowany nie odpowiedział na pytanie skąd pochodziły bitcoiny i czy były z miksera (w znalezisku, chyba że coś przeoczyłem?). Zakładam więc, że jest duże prawdopodobieństwo że były.
@NatoshiSakamoto: twoje słowo przeciwko bitbayowi o to mi chodzi. Za odpowiedzi jestem ci jak najbardziej wdzięczny. Piszę tylko jak może interpretować sytuację ktoś z zewnątrz. Z jednej strony jest wykopowicz anonim wypowiadający się w imieniu kogoś innego, z drugiej suszek który mówi połowę rzeczy odwrotnie, ale w sumie też spójnie. Oczywiście może kłamać, dlatego piszę że słowo przeciwko słowu.

Sierotą sam jesteś jak nie potrafisz zrozumieć pewnej sprawy, pisząc że można
GIEŁDA NIE MA PRAWA DECYDOWAĆ CZYJE PIENIĄDZE SĄ LEGALNE A CZYJE NIE I MU ICH BLOKOWAĆ! TY JESTEŚ POWAŻNY #!$%@?? COŚ TAKIEGO SIĘ ZGŁASZA DO US. Z RESZTĄ US SAM PRZEŚWIETLA KAŻDY PRZELEW POWYŻEJ 15K I JAK TYP BY SOBIE WYPŁACIŁ TO NA KONTO TO BY O TYM WIEDZIELI I SAMI SIĘ TYM ZAJĘLI.


@NatoshiSakamoto: to akurat nieprawda, giełda ma obowiązek badać źródło pochodzenia środków i blokować środki w razie podejrzanych