Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenie/pytanie. Gdzie są Ci mityczni programiści z gigantycznymi pensjami? W tym roku byłem łącznie na 4 rozmowach (3 online, 1 stacjonarnie) i zawsze pada z ust rekrutera/kierownika:

"Ale wie Pan, że programiści C# zarabiają bardzo dużo a my nie jesteśmy w stanie tyle zaproponować, nie mamy takiego budżetu" Po czym pada stawka maksymalna 6.000 brutto. Szczytem była propozycja z uczelni technicznej za niecałe 500zł - realizacja modułu do aplikacji, zadanie nietrywialne bo mózgi z uczelni rozkminiają to od 6 miesięcy.

Czyli: szukamy programisty ale za niską stawkę.
To nie jest jednorazowa sytuacja. Dobrze, że w przyszłym roku zmykam do Gruenheide.

#pracbaza #korposwiat #programista15k #gorzkiezale
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CalibraTeam: a ten cytat
"Ale wie Pan, że programiści C# zarabiają bardzo dużo a my nie jesteśmy w stanie tyle zaproponować, nie mamy takiego budżetu"
To jak z jakiegoś gamedevu
  • Odpowiedz
@wafel93: @CalibraTeam:
Bez przesady. Wiem, że gościowi z Gdańska z 20+ lat doświadczenia proponowali między 18 a 21 tys. Nie pamiętam czy netto czy brutto. A wiem dlatego bo na meetingu nie wyłączył kamerki i przeglądał maile ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To kolejne pytania - szukasz pracy w małym mieście czy dużym mieście wojewódzkim? Lokalna firma czy duże krajowe/międzynarodowe korpo? Zwłaszcza teraz warto szukać też ofert
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: to ciężko powiedzieć, może właśnie problemem jest okolica gamedevu, może ten C#.

Znajduje się coraz więcej firm gdzie jednak oferują pracę 100% zdalnie, ale to może też nie w tej gałęzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mathijas: że takich niskich nie ma w gamedev? Jest cały przekrój.
@CalibraTeam: w wielkich firmach są niższe stawki niż w takich 20-100 pracowników.(mówię o top 10-20%)

Ciekawostka: firmy zza oceanu chętnie teraz biorą zdalnych i zdolnych pracowników z Europy. Jedyny problem to strefa czasowa. Dla nich stawka $60-80k/rok jest bardzo atrakcyjna i dla pracowników z Polski tez
  • Odpowiedz