Wpis z mikrobloga

@grezzle:
PS: A, to Pan się czepia terminologii na portalu o śmiesznych kotach?
LOL
Zresztą, jak widzę te wydumki nowoczesnych teoretyków, to mina rzednie.
Musieli doprecyzować, bo dla niektórych idiotów było nieoczywiste, że zwarcie, dla przykładu, ogniwa 2V może być od iskier/temperatury niebezpieczne, więc osiołki legislatorzy wydumali, że trzeba zmienić.
Mimo, że są w prawie inne kagańce na to, co jest a co nie jest niebezpieczne - i zaczyna się od
@Voyo z Marią dziewica to niezłe bajki ( a Józew ta miał silna wiarę ) ale co to duże trzba w starszych koparkach akumulatory były gdzieś obok / pod siedzeniem jeszcze tylko do tego brakuje jednej elektrody + akumulator ciało i 2 - masa ciało i masz a raczej to nie było by trudne do zrobienia masa wszędzie co metalowe a + też nie problem jak dosłownie siedzisz na akumulatorze a coś
@miodozaur: Może lepiej niee;) Ale przeszło mi przez głowę włożenie widelca w kontakt, bo niezła dyskusja z tego wyszła( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS właśnie miałem Ci pisać, że możesz zgłosić się tu po plusy:D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CeZiK_: nie, nie wyrzuci różnicowki. Dlaczego? A no dlatego, że będzie przepływ prądu między L i N. Jeśli są odpowiednie zabezpieczenia i poprawna impedancja pętli zwarcia to powinno zadziałać samoczynne wyłączenie zasilania.

@settembrini777: tak naprawdę dużo zależy od przyłożonego napięcia i wydajności prądowej źródła zasilania.
Jeśli napięcie będzie niskie i wydajność prądowa duża to popłynie prąd, na tyle duży, że rozgrzeje to ten kolczyk i nawet stopi. Pomijając poparzenie po
A teraz skoro już wszyscy wiedzą, że prąd zależy od napięcia względem oporu można wysunąć wniosek, że śmiertelny jest przepływ prądu przez ciało, a żeby to nastąpiło musi być odpowiednie napięcie i im dłuższy czas działania tym gorsze konsekwencje.
Przy dużych częstotliwościach impulsach, prąd nie wchodzi w głąb organizmu i powoduje skurcze mięśni tak otrzymujemy paralizator.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grezzle: nie jestem elektrykiem, ale mam papiery do robót elektrycznych zgodne z EN 50110 i uczyli mnie tak jak @wonsz_ogonojad napisał: do 50V AC lub 120 DC to tzw. ELV (extra low voltage) i jest to napięcie bezpieczne, tzn. niezagrażające człowiekowi w normalnych warunkach.