Wpis z mikrobloga

Przeglądam fora, YouTube, itp i dalej nie wiem co do 1200-1300 kupić. W wielu miejscach polecany jest #realme 7 pro, na serio jest taki dobry?
Na grupach piszą, że tłumi/filtruje nagrany dźwięk i jest przez to słabe nagranie, no i że oprogramowanie niedopracowane.

W tej cenie polecali też #xiaomi mi10t lite, ale podobno robi słabsze zdjęcia niż realme, do tego jest jeszcze Samsung m31s lub m51 trochę droższy. Jest teraz tyle modeli, że ja mam mętlik w głowie.

Z używanych to tylko Huawei P30 zauważyłem, ale nie wiem czy jest sens kupować, raczej #android 11 nie dostanie. Coś innego z używanych jest godnego uwagi?

#telefony
  • 17
@pmub

A nie jest tak, że miui zrobiło się ociężałe?
Ja od zawsze miałem Sony, ale teraz to już historia.

Co do Motoroli to oglądałem, wielki minus za to, że dają mało RAMu, 4gb to słabo w 2020. Ja 3gb mam w Xperia X z 2017 roku.

I tak właśnie jest dylemat, bo każdemu telefonowi coś brakuje, albo coś w nim przeszkadza. Wiadomo taka kwota to raczej budżetowce, więc pomyślałem o używanych
@PanDanda: moze uzywany OnePlus6T? Mam ponad rok i jestem bardzo zadowolony, zdecydowanie najlepszy tel jaki mialem. Jedyny mankament jak dla mnie to średni aparat. Mozna sie jeszcze ewentualnie przyczepic do braku ladowania bezprzewodowego i IP67. Za kilka mies powienien dostac Androida 11, ale 12 juz nie dostanie.
@fortySeven

No tak szczerze to na 99% jestem do niego przekonany, ale odrzuca mnie ten słaby dźwięk na nagraniach, czy możesz to potwierdzić?
Na grupie na fejsie widziałem filmik, nagrana muzyka z głośnika i okropnie to brzmiało.

Długo już go użytkujesz? Co Cię zaskoczyło na +, a co na - w tym telefonie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanDanda: do czego ten telefon ma służyć, czego od niego oczekujesz?

Używane flagowce, które brał bym pod uwagę, to Samsung Galaxy S9/S10. Świetne zdjęcia, najlepszy ekran i podzespoły flagowca.

Sprawa z Xiaomi jest taka, że podzespoły są zazwyczaj super, masz dużo punktów w benchmarkach, ale za to klatkuje przewijanie strony w przeglądarce. Ekran jest ips zamiast amoled. Nie obsługuje połowy częstotliwości sieci w Europie, przez co gubi zasięg w trasie. Flagowce
@pawelkoszalin2

Telefonu używam do oglądania YouTube, mediów społecznościowych, tzn komunikacja na Messengerze, przeglądanie internetu, poczta, sporadyczne włączenie dokumentów Word, Excel, od czasu do czasu zdjęcia krajobrazów, dokumentów.
W dużym skrócie telefon zastępuje mi w jakimś stopniu komputer.

Oczekuję w miarę długiej pracy na baterii przy włączonym ekranie, szybiego ładowania, szybkiej pracy systemu, ale przydałyby się jakieś udogodnienia od producenta, typu gesty albo jakieś dodatki w systemie. Jednak to się pewnie gryzie z
@PanDanda: Aparat nie jest zły, ale za te same pieniądze na pewno znajdzie się telefon z lepszym aparatem (ale pewnie nie ze Snapdragonem 845 i 8GB ramu - cos za cos). Przesiadłem się z Pixela XL i on na pewno miał lepszy (ale to był swego czasu najlepszy aparat w smartfonach). Mozna bez problemu na tego Oneplusa wgrać aplikację aparatu z Pixeli i wg mnie polepsza to nieco jakość zdjęć. Obecnie
@PanDanda: Doloz te pare zł do M51, masz swietny soft, na ten moment najlepszy czas pracy na baterii na rynku telefonow, b.dobry ekran, Snap 730, dobry aparat moze z Pixelami nie ma szans ale na tle chinczykow w tej cenie wypada b.dobrze.
@PanDanda: aparat jak nie urywa, przy słońcu daje radę, ale już przy sztucznym świetle słabizna. Ale ja się przesiadłem z S10, może za dużo wymagam. Ale pomijając aparat, to nie czuję różnicy zbytniej po przesiadce na telefon za 1/3 ceny - no, realme się nie grzeje jak patelnia, ma zajebista baterie i ładowanie, czego o S10 powiedzieć nie można
@fortySeven

O, a mi orze chwilę przeszła myśl, żeby się S10+ zainteresować, naprawdę taka tragedia?

A co do realme, to brakuje tam Ci czegoś co miałeś w droższym telefonie?
I ponawiam pytanie o nagrany dźwięk np radia, na serio jest zniekształcony?
@PanDanda: ja miałem zwykle S10 i s10e, plus był dla mnie za duży, ale plus to jedyny z rozsądną bateria. Tylko się ładuje cholernie długo, a realme bez problemu kręci 8h SoT i się ładuje w 40 minut, bajka. Co do video, to zniekształceń nie zauważyłem - jedynie słabiej zbiera cichsze dźwięki wg mnie .

Ale ogólnie niczego nie brakuje, nie tęsknię za s10
A nie jest tak, że miui zrobiło się ociężałe?


@PanDanda: MIUI to jest dramat, nigdy więcej. Sam się rozglądam za telefonem do ~ 1500 zł i na oku mam:
- Samsung M51 ~ 1500 zł
- Realme 7 Pro ~ 1300 zł
- Realme 7 5g ~ 1000 zł
- jakaś Motorola z 5g

Chyba ostatecznie i tak wybiorę Samsunga. Czekam na cenę ~ 1300 zł, może uda się coś niedługo
@Krs90

Samsunga. Czekam na cenę ~ 1300 zł, może uda się coś niedługo wyrwać

Wróżbita Maciej normalnie. Tydzień po twoim komentarzu ceny Samsunga M51 spadły we wszystkich sklepach z 1500 zł na dokładnie 1300 zł.
@pss8888: Widziałem :D ostatecznie kupiłem w ultra cebuli ROG PHONE 3, ale byłem blisko M51.
Najbardziej opłacało się go brać w MM w pewnym momencie bo 1300 zł - 100 zł dostawało się na karcie podarunkowej + można było zbić cenę - 40 zł na pierwszy zakup w klubie MM.