Wpis z mikrobloga

Skąd taki hype na te klocki się nagle zrobił wśród dorosłych? Dorobiliście się wreszcie i spełniacie marzenia z dzieciństwa czy o co chodzi? xD

Ja też lubiłem lego, mam nawet gdzieś schowane całe wielkie pudło z przeznaczeniem dla potomka, bo nigdy nie fascynowało mnie układanie zestawów tylko kreatywne budowanie sobie jakiegoś miasteczka, farmy czy czegoś. Pudełka i instrukcje po pewnym czasie lądowały w koszu bo nie było gdzie tego trzymać a mnie i tak mało to interesowało.

Do tego - ja wiem że LEGO nigdy nie było tanie, ale te 400 złotych za kilkadziesiąt kawałków plastiku to coś nie halo chyba tym bardziej że te nowe zestawy są mocno po #!$%@? jeżeli chodzi o części które pasują wyłącznie do jednego modelu i to najlepiej do odłożenia na półkę jako ''inwestycja''. Chyba tego aspektu nie rozumiem najbardziej, robienia z zabawki dla dzieci jakiegoś obiektu czci.
#lego
  • 46
No i te ceny za zestawy, ja wiem że LEGO nigdy nie było tanie, ale te 400 złotych za kilkadziesiąt kawałków plastiku to coś nie halo


@MarianoaItaliano: Jakościowo nie masz lepszej alternatywy

tym bardziej że te nowe zestawy są mocno po #!$%@? jeżeli chodzi o części które pasują wyłącznie do jednego modelu i to najlepiej do odłożenia na półkę jako ''inwestycja''.


Bullshit

Ja też lubiłem lego, mam nawet gdzieś schowane całe
@MarianoaItaliano: Lego było moją ulubioną zabawką jako dziecko i ostatnio przeglądałem w przypływie nostalgii zestawy w internecie. Teraz to zależy od serii, faktycznie, w zwykłych zestawach, które są dedykowane dla dzieci jest dużo takich elementów, ale za to są teraz serie raczej dla starszych jak Architecture, czy Creator, gdzie właśnie jest odwrotnie, konstrukcje są o wiele bardziej przemyślane i mają więcej małych elementów niż zestawy sprzed 15-20 lat, które ja pamiętam.
Dalej nie rozumiesz sedna sprawy, nie chodzi o tego klocka specyficznie xD


Nie, to ty wychodzisz na ignoranta.

Jeszcze by jakoś się odnieść, przejrzyj sobie np zestaw z ideas z tego roku i sprawdź ile część jest takich, które do niczego się nie nadają.

https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=21322-1

Lata gdzie miałeś produkowaną dużą ilość klocków typowo o jednym zastosowaniu to na moje oko lata 2005-2010 na co nawet wskazuje przytoczony przez ciebie przykładowy element.
@MarianoaItaliano: sam zbieram klocki lego, tez uważam, że ceny czasem są przesadzone, natomiast ogolnie twój post to wsadzanie kija w mrowisko, zauważyłem już na lugpolu, że dorosli fani lego to toksyczne środowisko i się rzucają na każdego kto śmie powiedzieć coś nie tak na temat ich hobby. Ja kocham lego i je zbieram pomimo ich wad, a Ciebie zachęcam do kupna jakiegos zestawu, na pewno będziesz się fajnie bawić( ͡°
zauważyłem już na lugpolu, że dorosli fani lego to toksyczne środowisko


@Godir17: Taka elektroda.pl tylko z klockami? xD Brzmi znajomo

- hurr, może byś lepiej wykorzystał zestaw 2137

- durr, ten klocek jest nieoryginalny

- hurr, tak nie wolno łączyć klocków

- durr, nie mogę patrzeć jak marnujesz tak rzadkie klocki z zestawu z 1975 roku

a Ciebie zachęcam do kupna jakiegos zestawu, na pewno będziesz się fajnie bawić( ͡°
@MarianoaItaliano: no z tym mieszaniem to akurat prawda, ja nie mieszam moich starych klocków z dzieciństwa z nowymi, są to różne klocki, te stare zestawy składały się z prostych klocków i można było wiecej zbudować z takiego zestawu, w nowych jest 3 razy tyle elementów, ale większość to drobne groszki, serki i inne śmieci, srednio przydatne do zabawy w budowanie. Kolega @Kryspin013 przytoczył tutaj zestaw lego ideas 21322, który jest najlepszym
ale po co zakłamywać rzeczywistość, zobacz jak wyglądały samochody z zestawów lego technic w 90-00, a jak wyglądają teraz XD Masa klocków jest bezużyteczna przy innych projektach, chyba ze będziesz robił płatek kwiatka z karoserii veyrona


@g0dl1ke: No ale kto tu zakłamuje rzeczywistość. A z armaty wrzucanej do Baracudy nie zbudujesz choinki. Co to za #!$%@? jest w ogóle? W veyronie masz od cholery uniwersalnych części technikowych i nawet systemowych. Super
przytoczył tutaj zestaw lego ideas 21322, który jest najlepszym zestawem lego od paru lat więc nie jest to dobry przykład, mogłeś wrzucić coś z monkie kid


@MarianoaItaliano: @Godir17: Ale czemu ja mam wam dawać przykłady? To OP wyskoczył z tezą dla której miałem kontr argument. To ty z OP-em powinniście bronić tej tezy.

monkie kid


Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Ale nawet patrząc tam masz po fotach widzę,
@MarianoaItaliano: to nie obiekt czci, a zainteresowanie. Każdy może wydać ile chce, 400 zł to jeden albo dwa dni pracy. Idąc do kina wydajesz na coś co właściwie nie istnieje, idziesz 10 razy i nie masz dalej nic.
Iphone, zabawka, 4000 zł za kawałek plastiku i kilka metali.
@Kryspin013: gościu moja kolekcja jest warta ponad 30k więc nie nazywaj mnie malkontentem lego. Po prostu dostrzegam, że lego mimo rozwoju, pare rzeczy robi gorzej niż kiedyś. Przypominasz mi gości z lugpola, zbyt poważnie traktujesz to hobby, lego to przede wszystkim radość z układania i zabawa. Autor posta nie zaatakował w żaden sposób lego, zadał pytanie bo czegoś nie rozumie, ty ze swoim podejściem zniechecasz go do spróbowania tego hobby na
@Godir17: Ja tu nie jestem od zadowalania nikogo. Widziałem, że kilku ludzi się dzisiaj zesrało na tagu co nie jest przypadkowe. Zakładałem, że trollowanie bo OP przyszedł nawet z gotową tezą, której nie umie obronić. No i odpisywałem poważnie jakby ktoś normalny później czytał te malkontenckie wysrywy.

Ciebie akurat pomyliłem z innym typem.
@Kryspin013: Dlaczego wysrwy? Prawda jest taka że dzisiejsze Lego niestety nie jest tym samym lego które dostawałem na samym początku swojej kariery z klockami będąc sześcio-siedmiolatkiem.

Już wtedy zresztą jako dzieciak zauważałem że im nowszy zestaw tym niestety gorszy pod względem wykorzystania w innych budowlach. A dzisiejsze ''nowe''* zestawy mi się nie podobają z wielu powodów - cenowych, zupełnie nieadekwatnych do zawartości, klocków które coraz mniej mają wspólnego z klockami które
Dlaczego wysrwy?


Po pod tagiem dzisiaj sie pojawiała masa wysrywów.

Prawda jest taka że dzisiejsze Lego niestety nie jest tym samym lego które dostawałem na samym początku swojej kariery z klockami będąc sześcio-siedmiolatkiem.


@MarianoaItaliano: No nie jest, ale czy jest gorszy czy lepszy to kwestia subiektywna. A czemu się z tobą nie zgadzam? Bo miałem taką samą opinię jak ty dopóki nie kupilem kilku zestawów z ideas a później kreatora i
źródło: comment_1609251005l1zezMfBkXSeZClgL27etg.jpg
@wiem_wszystko: no głupio gadasz, jakby lego to był jakiś produkt premium, lego najwiecej zarabia na tych tańszych zestawach, to dość logiczne. Producenci aut też zarabiają na tanich autach i dzięki nim robią coś co promuje marke i jest drogie.
@wiem_wszystko: no chyba nie wiesz, napisałeś, że lego nie robi produktów dla januszy 3k, że wypuszcza jeden mały zestaw i reszta drogich, to sugeruję, ze to jakas zabawka premium, więc jeśli tak myślisz to jestes głupi, już ci nie odpisuje bo nie umiesz dyskutować elo
@MarianoaItaliano: tylko ze era monoklocków jak to co pokazałeś już dawno się skończyła, około 2010. Aktualnie praktycznie wszystko jest budowane z uniwersalnych małych elementów. Jako szkrab jak wyżej pisałeś mogłeś ja zauważyć. Ale serio już od lat takie elementy to totalny ewenement.