Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuję do wojska zdać egzamin z j. angielskiego na poziomie STANAG 6001 SLP1111. Patrzyłem na te egzaminy i niby jakieś mega ciężkie nie są, ale mój angielski jest na niskim poziomie. Nawet nie B1, dodajmy do tego stres przy odpowiedzi ustnej i już dupa blada.
Czasu trochę mam bo na dobrą sprawę do wakacji. Jakie materiały pomogą mi najbardziej ogarnąć język? Jakieś aplikacje, może podręczniki, strony?

#angielski #angielskizwykopem #naukaangielskiego #naukajezykow ♯wojsko

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe8dd864b1c4f000a5b1765
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania
Mi dużo pomogły gry i oglądanie filmów z napisami. Dużo słówek, zwrotów dzięki temu zostało w głowie. Co do samych egzaminów to na "1" naprawdę nie ma sie czego bać. Gdy je zdawałem, to byłem zaskoczony że to takie podstawy. Z tego co pamiętam to zawsze wymagają przeliterowania swojego nazwiska alfabetem NATO i chyba dalej tak robią.
OP: @WladcaSlimakow: Żeby takie rozmowy ćwiczyć to musiałbym na początek zaczerpnąć skądś słownictwo. Z tym akurat nie miałbym problemu. Mam znajomego z którym mógłbym to przećwiczyć na discordzie.
@kexus512: @grap: Też to słyszałem, że filmy bardzo dużo pomagają, ale z moim językiem to chyba ciężko znaleźć coś poza bajkami.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri