Wpis z mikrobloga

i wjezdzaj na mnie dalej bo masz chore argumenty i tok rozumowania XDDDDDDD


@Antonin: Mówi typ, który już kilka razy w dyskusji zastosował fałszywy trop :rolleyes:

Zdrowe dziecko rosnące w brzuchu kobiety nie ma dla ciebie żadnych praw i może być zabite bo nie czuje bólu i nie ma doświadczen życiowych w przeciwieństwie do 2 letniego dziecka.

Jeśli nazywasz to zabójstwem to ta, może być zabite xD
Jeśli dziecko jest skrajnie
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek
Pomijając abstrakcyjność ogólnie tematu i pytania, to że że jak masz dzieciaczki to już nie masz zapłodnienia, bo dzieciaczki są jego wynikiem, XD
Zarodków raczej nie widać gołym okiem, a swoim wyborem w takim wypadku nie zabijam nikogo w przeciwieństwie do aborcji na życzenie
  • Odpowiedz
Pomijając abstrakcyjność ogólnie tematu i pytania

Prawda, prawda, jednak dalej zastanawiam się nad odpowiedzią i uzasadnieniem.

to że że jak masz dzieciaczki to już nie masz zapłodnienia, bo dzieciaczki są jego wynikiem, XD

Też prawda, masz rację w tym temacie. Troszkę niefortunnie się wyraziłem. Jednak chyba kumasz pytanie, co nie?

Zarodków raczej nie widać gołym okiem

Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego rozmiar ma mieć znaczenie. Serio.

swoim wyborem w takim wypadku nie
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek
Bo to pytanie jest jak zadać pytanie: kogo wolałabyś przejechać - dwóch starców czy młodego człowieka. Nie ma dobrej odpowiedzi na tego typu pytania i nikt nie będzie w stanie jej udzielić.
Dlatego popieram obecne prawo. Jeśli dziecko jest z gwałtu, chore lub zagraża życiu matki, powinna mieć ona wybór. Także gdy jest chore, ale tu ze względów utylitarnych bardziej, tu jest wybór którego nikt nie chciałby mieć.
  • Odpowiedz
@Flypho: Seks oprócz prokreacji służy m.in. do rozładowywania napięcia seksualnego, osiągania przyjemności czy budowania więzi między ludźmi. Dziwię się, że trzeba to pisać. xd

@OddajButa123: Te "skutki uboczne" też są biologiczne. Otwór gębowy pierwotnie służył do jedzenia, ale przy okazji możesz nim mówić czy gwizdać. Podobnie jest seksem, ma różne funkcje.

@mlody_sutener: Jak wymyślisz antykoncepcję, która jest w 100% skuteczna, stosunkowo tania i bezpieczna dla zdrowia, to daj znać,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Antonin:

A jak ktoś straci świadomość w trakcie życia to już człowiekiem nie jest?


W sensie o czym Ty teraz mówisz? Ja pisałem o osobie, Ty mi o człowieku. Nie widzisz tu żadnej różnicy?

I generalnie nie mam problemu z nazwaniem kogoś w stanie wegetatywnym za istotę nierównoważną osobie. To co go trzyma przy życiu to aparatura i więzi emocjonalne świadomych ludzi wypracowane za życia danej osoby, to nie ma żadnego
  • Odpowiedz
Także gdy jest chore


@Antonin: Chwila chwila, skoro nie widzisz żadnej różnicy, między płodem, a świadomym, rozwiniętym człowiekiem, to dlaczego miałbyś pozwolić na to? Wszak chyba nie widzisz różnicy, między aborcją dziecka z zespołem Pataua, a człowiekiem, który się z nim urodził, co nie?
  • Odpowiedz