Wpis z mikrobloga

@kasztanowcowiaczek nie jako kara lecz jako konsekwencja czynów wykonanych świadomie
To, że podjęłaś taka a nie inną decyzję nie czyni Cię panem i władcą czyjegoś życia i możesz się zaklinać, że to są komórki itd, ale jak mi wyznaczysz obiektywną granicę kiedy zarodek staje się człowiekiem to wyślij patent
@Flypho: prokreacja nie ma celu tylko jest celem. Jest wynikiem seksu który może mieć różne cele. Jedni się ruchają bo chcą mieć potomstwo inni bo chcą mieć orgazm, a większość w pewnym wieku łączy przyjemne z pożytecznym. I jak ci pęknie guma to nie chcesz mieć zmarnowanego życia bo spotkał cie pech. I nie rozumiem czemu ktoś miałby ponosić negatywne konsekwencje uprawiania seksu jeśli można ich uniknąć. Seks to normalna sprawa
@kasztanowcowiaczek XD
Próbuj relatywizować sobie dalej, że jak postawisz "granice" na np. 12 tygodniu to nie jest to człowiek tylko płód, zarodek, zlepek komórek prowadzący do człowieka
To przytoczę jaśniej. Tu są trzy osoby, a w aborcji na życzenie tylko licytujesz czasową granicę do kiedy można kogoś usunąć. Dlaczego więc nie ustawić tego np. na do 2 lat po urodzeniu?
@Antonin:

Próbuj relatywizować sobie dalej, że jak postawisz "granice" na np. 12 tygodniu to nie jest to człowiek tylko płód, zarodek, zlepek komórek prowadzący do człowieka

Nie wiem, czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Mówię: osoba. Gdzieś użyłem słowa "człowiek"? Możesz zacytować? Dwumiesięczny płód jest świadomy? Czuje ból? Ma jakieś doświadczenia? Cokolwiek z tego?

Dlaczego więc nie ustawić tego np. na do 2 lat po urodzeniu?

Bo nie wiem, to świadoma istota,
prokreacja nie ma celu tylko jest celem. Jest wynikiem seksu który może mieć różne cele.


@gris123:
#!$%@?łem całą moją wypowiedź, ale ktoś napisał komentarz i nie mogłem edytować. Chciałem użyć słowa "seks" zamiast prokreacja.

Seks to normalna sprawa nie grzech i prawie kazdy go uprawia xd

Co nie zmienia podstawowej tezy - jego celem jest prokreacja.
@kasztanowcowiaczek no właśnie segregujesz życie i ustalasz które jest lepsze a które gorsze we własnym toku rozumowania
Zdrowe dziecko rosnące w brzuchu kobiety nie ma dla ciebie żadnych praw i może być zabite bo nie czuje bólu i nie ma doświadczen życiowych w przeciwieństwie do 2 letniego dziecka. To właśnie powiedziałeś XD
XXI wiek, a ludzie nadal myślą, że seks to tylko do prokreacji


@CocoJamboolin: a do czego innego niby? Orgazm to tylko pozostałość po naszych przodkach u samic których orgazm wywoływał owulacje, z biologicznego punktu widzenia seks służy właśnie tylko do prokreacji, reszta to skutki uboczne
@Antonin: Taki eksperyment myślowy: pali się chata, masz dwa pokoje. Zdążysz wbić tylko do jednego. W jednym są dwie probówki z dzieciaczkami, dzięki którym możesz przeprowadzić sztuczne zapłodnienie. W drugim pokoju jest czteroletnie dziecko. Rozumiem, że ratujesz dwóch ludzi, co nie?