Wpis z mikrobloga

@kasztanowcowiaczek
Nie wiem, nie znam tej choroby. Wiem tylko, że gdy dziecko jest poważnie chore, tak, że matka musi mu się poświęcić szczególnie i rzucić karierę i ogólnie życie to powinna mieć ona wybór. To jest kwestia wyboru i napisałem że jest to pogląd utylitarny.
A jak coś robisz to ponosisz konsekwencje.
Palisz - możesz dostać raka płuc.
Uprawiasz seks bez zabezpieczenia - możesz mieć dziecko.
W obu przypadkach istnieje ryzyko, że
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Henryk_Chinaski:

na wykopie teraz nie możesz być przeciwnikiem aborcji na życzenie, a nawet jak jesteś to musisz za to 15 razy przeprosić i nie używać prostych porównań


Oj oj, biedni atakowani prolajferzy
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra
A umiesz dyskutować bez pasywnej agresji?
Nic nie poradzę, że ludzie z tęczowymi awatarami na wykopie kojarzą mi się z ludźmi wrzucającymi materiały stricte polityczne. A zresztą, sprawa aborcji też się stała w tym kraju polityczna.
  • Odpowiedz
@extra_virgin Nie biedni - bardziej chodzi o to, że od pewnego czasu jeśli zaprezentujesz tu odmienny pogląd od jedynie słusznego (legalna aborcja na życzenie) to jesteś szkalowany. Wystarczy nawet że jesteś za obecnym kompromisem i po swojemu to uzasadnisz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Antonin: to już się robi trochę męczące, że katole przekonani o swojej moralnej nieomylności, narzucają swoje dziwne prawa wszystkim ludziom, robiąc z Polski afrykę Europy. Może stąd ta agresywna postawa ludzi, a szczególnie kobiet chcących mieć wybór
  • Odpowiedz
@extra_virgin
Nie no, spoko, rozumiem, że dużo kobiet nie chce rodzić dzieci z gwałtu czy chorych.
Ale jak dziecko jest zdrowe i nie ma żadnego powodu do robienia tego - to czy to jest jego wina?
(Before it starts - nie jestem katolem, katolikiem ani członkiem żadnej innej sekty religijnej)
  • Odpowiedz
I dlaczego dziecko można abortować do 12 tygodnia? Czy w chwili przekroczenia 12 tygodni staje się ono magicznie "osobą" a nie tylko "człowiekiem"? I dlaczego 12 a nie 9, 6, 3? Albo 3 lata po urodzeniu?


@Antonin: To samo pytanie mógłbym zadać tobie w przypadku choroby. To ty jesteś tym, który sądzi, że nie ma różnicy między lekko rozwiniętym płodem, a urodzonym człowiekiem. Z tego co mówisz, to nie dostrzegasz niczego
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek Nie, nie widzę różnicy, bo to nie powinienenem decydować kto jest człowiekiem a kto nie i kto ma prawo żyć, a kto nie. I jakkolwiek sobie to ugrzecznisz, czy będziesz nazywać to zlepkiem komórek, płodem, zarodkiem, nie zmienisz tegoż.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: w sumie... facetowi pęka guma, kobieta nie chce wziąć pigułki dzień po, nie chce usunąć ciąży bo "jej ciało, jej sprawa". I co teraz? Bo w sumie ten cytat ma tu zastosowanie, tj. miał wolność kiedy wkładał? Czyż nie?
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek
Nie, nie miałbym, tak samo jak z zespołem Golca.
Kompletnie infantylne podejście. Usunąć bo mi przeszkadza w życiu. Bo nie czuje. Bo nie ma doświadczen. Żałuję, że nie posłuchałem piątego komentarza a nienurkowaniu w tym gównie zwanym "dyskusja z wykopkami"
  • Odpowiedz
@Antonin:

Nie, nie miałbym, tak samo jak z zespołem Golca.

Wiem, że wskazałem niespójności w twoim rozumowaniu, ale nie uciekaj od pytania. Kolejny raz stosujesz fałszywy trop. To ty sądzisz, że aborcja czterotygodniowego płodu jest tym samym, co zabójstwo kilkuletniego dziecka. To ty na to pozwalasz, jeśli ktoś jest słabszy (chory).

Kompletnie infantylne podejście. Usunąć bo mi przeszkadza w życiu. Bo nie czuje. Bo nie ma doświadczen.

Chwilę temu:

Wiem tylko,
  • Odpowiedz