Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@losbaltica: wszystko pięknie, ładnie na papierze a rzeczywistość swoją drogą. Raz, że bloczki mają jakąś tolerancję wymiarową, więc nierówności do wewnątrz musisz, żeby lico gładkie na zewnątrz, a dwa, że parametry podane przez producenta to są dla suchej ściany, większą wilgotność zmienia je diametralnie na minus. Też myślałem nad tym i jednak zdecydowałem o dwóch warstw.
@losbaltica pustak ma być mocny, ocieplenie robi styropian.
Ładowanie kasy w cieplejsza cegłę by oszczędzić na styropianie nie ma sens.
Wybór cieplejszej cegły ma sens jeśli chciałbyś uzyskać parametry domu pasywnego lub walczysz o każdy procent U. Ale ma to sens tylko wtedy gdy zadbasz o wszystkie elementy. Inaczej straty ciepła przez strop, okna, uchylona bramę garażowa czy drzwi niwelują efekt.

Dokładność bloczka jest dobra dla murarza. Ty i tak będziesz musiał
@losbaltica: znajdź fachowca co umie w dokładne symulacje, podejrzewam że wyjdzie że nie ma sensu. Szczególnie z jedną ścianą w innej technologii - jak tu zachować jakąś ciągłość izolacji i brak mostków? Nawet jak ktoś zaprojektuje, czy wykonawca nie spartoli?
Raz, że bloczki mają jakąś tolerancję wymiarową, więc nierówności do wewnątrz musisz, żeby lico gładkie na zewnątrz


@asasello: bloczki sklasyfikowane w normie TLMB muszą mieć dokładność +/- 1mm. Nie ma mowy o takich problemach jakie opisuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: jakie by nie były od producenta, to po drodze cały łańcuch dostaw, gdzie bloczki ulegają uszkodzeniom, oraz sam etap murowania zapewne nie odbędzie się bez szkód. Także nie wierzę w takie cuda, jak 1 warstwowa ściana, która jest dobrze zrobiona. Tu bloczek się uszczerbi, tu się pobije, tu fuga taką, tam inna i masz to co masz
@asasello: ale ja nie piję do jednowarstwowej ściany tylko do Twojej uwagi odnośnie nierówności i tolerancji wymiarowej. Po to płacisz ekstra by mieć normę.