Wpis z mikrobloga

@Mr_Randy: ten schemat nie ma sensu, bo 3 przewody fazowe są na dole, a przewód neutralny (powrotny) jest na górze. Na powrocie raczej nie stosuje się zabezpieczeń nadprądowy, ewentualnie wyłącznik różnicowo - prądowy
Nie wiem czy źle zrobiłem schemat, ale chodziło mi o to że prąd płynie przewodem do bezpiecznika B16A i z niego jest rozgałęzienie dalej do gniazdek zabezpieczonych „S-ką” b10a
@Mr_Randy: a co na tych gniazdkach masz, że chcesz je osobno zabezpieczać, zapytam z ciekawości?
Też zależy od charakterystyki danego zabezpieczenia, bo zdarzają się sytuacje, że są dwie b16 w szeregu i zadziała tylko jedna, bo jest „szybsza”
@Mr_Randy: zapamiętaj jedną podstawową rzecz, jeżeli przez wyłącznik nadprądowy B16, będzie płynął prąd 16 amperów, to ten wyłącznik nie zadziała nigdy. Tak samo "bezpiecznik" B1, C1, czy D1, może przez nie płynąć 1A i nie zadziała nigdy. Dopiero powyżej prądu znamionowego dojdzie do zadziałania zabezpieczenia, a i to zależy od tego jak długo ten prąd wyższy od znamionowego będzie przezeń płynął.