Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki kilka dobrych lat temu czytałem jedną bardzo fajną książkę ale niestety wyleciał mi z głowy tytuł oraz autor. Nie mogę jej teraz znaleźć. Pamiętam tylko że w pierwszym rozdziale była opisana sytuacja w której chyba gąska dołączyła do stada jakiś patków gdzie na początku nie była akceptowana bo byla iinego koloru niż te ptaki oraz nie umiała latać jak one ale ją zaakceptowały. W innym rozdziale książki zaś opisana była sytuacja opowiadająca o tym jak mnisi rozdawali kobietom róże bezinteresownie, natomiast po tym prosili o dobrowolne datki (Kobiety dostając kwiaty poczuwały się do tego że skoro ktoś ofiarował im coś bezinteresownie to one też powinny teraz wspomóc finansowo mnichów). Wiem że może chaotycznie opisane ale nie pamiętam dokładnie a bardzo zależy mi na znalezieniu tytułu może ktoś z Was będzie wiedział. #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka #czytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Docx może podobne klimaty i znajdziesz po tym, bo może nie o kaczkach, ale było tutaj coś w stylu mnichów, tylko że o sprzedawcach czy coś. Podaje tytuły, które mi się kojarzą, ale nie jestem pewien która to xd
Może coś podobnego to łatwiej będzie znaleźć
Daniel Kahneman pułapki myślenia
Robert Cialdoni wywieranie wpływu na ludzi
Charles Duhigg siła nawyku
  • Odpowiedz