Wpis z mikrobloga

Dziś byłaby inba przy stole ze starym. Otóż zaczął temat o technologii a mianowicie że w 2023 będziemy mieć polski samochód elektryczny. Zepchnąłem temat bardziej w okolice techniki zamiast polityki żeby gnoju nie robić, no ale typowy pisowiec i tak musiał postawić na swoim. Mianowicie: obecna sieć energetyczna jest w stanie bez problemu zasilić wszystkie samochody elektryczne gdyby tak podmienić wszystko co jest na elektryki. Mało tego: wystarczy wziąć przetwornice i z 220V dostaniemy większą ilość mocy niż pobraliśmy. Potrzeba tylko mocy na rozruch, a potem już samo się produkuje. XD Nie chcąc kontynuować dyskusji, wypiłem ostatniego kielonka i poszedłem przeglądać wykop. Mój stary odkrył perpetum mobile nie widząc różnicy między V i W. XD #heheszki #gownowpis #zalesie #swieta #bekazpisu #bekazpodludzi
  • 13
Mianowicie: obecna sieć energetyczna jest w stanie bez problemu zasilić wszystkie samochody elektryczne


@Pimenista oczywiście, że jest, pod warunkiem, że nie będą się ładować ( ͡º ͜ʖ͡º) no chyba że chodzi o wszystkie co jeżdżą po Polsce teraz to tak xD. Stacji ładowania u nas mało, co prawda pojawiają się kolejne, ale to dość długi proces - trzeba wystąpić do energetyki o warunki przyłączenia i tam się
@kszaku też tak myślałem, ale jakiś Mirek rozpisał to w liczbach i wyszło że zakładając ładowanie głównie w nocy to wszystkie obecne osobówki po zamianie na elektryki spokojnie uciągnęłaby nasza gówniana sieć energetyczna.

Prosił nawet o sprawdzenie i wykazanie gdzie zrobił błąd ale nie było się do czego przyczepić.

Problem jest w punktach ładowania, ale samej mocy powinno wystarczyć.
Problem jest w punktach ładowania, ale samej mocy powinno wystarczyć.

a bym chciał zobaczyć jak wszystkie auta zamienione na elektryki i się lądują


@hitherto: @ponury_energetyk: Teoretycznie to jest to możliwe, praktycznie wymaga to długiegooo czasu ładowania. Prosty przykład - dziś w najniższym segmencie auto ma baterie 20-40 kWh, jeżeli chcielibyśmy je naładować w godzinę to potrzebujemy ładowarki mocy 20-40 kW. Przyjmijmy średnio 30 kW i 1 milion aut, 1 MW
kszaku - > Problem jest w punktach ładowania, ale samej mocy powinno wystarczyć.
 a b...

źródło: comment_1608927431B8UAT11EMmpfPXErVhmHxM.jpg

Pobierz
@kszaku: to milion aut jeszcze by system wytrzymał, choć już by były problemy i to od samej góry, od wytwarzania , przez przesył , po sieci SN i nN. Ale w Polsce jest około 30 milionów aut (gdzieś na szybko sprawdziłem na necie). Ogólnie wszystkie zabawy z OZE , elektrycznymi autami powinniśmy zacząć od modernizacji sieci SN i nN. Pchamy się w te wszystkie nowinki a sieci mamy tak przestarzałe że
to milion aut jeszcze by system wytrzymał, choć już by były problemy i to od samej góry, od wytwarzania , przez przesył , po sieci SN i nN. Ale w Polsce jest około 30 milionów aut (gdzieś na szybko sprawdziłem na necie).

obawiam się, że problemem nie są elektrownie, tylko sieć energetyczna


@to_po_prostu_ja: @ponury_energetyk: Wg GUS jest około 30 milinów i tak też przyjąłem. Kwestia pierwsza to było tylko zapotrzebowanie
kszaku - > to milion aut jeszcze by system wytrzymał, choć już by były problemy i to ...

źródło: comment_16089697251whdVDBcZJfhIkDRRZzaIh.jpg

Pobierz