Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki!
Tak mnie świątecznie naszło.
Wiem że mam rodzinę we Włocławku, albo w bliskich okolicach. Ostatnie wieści są sprzed wojny potem kontakt i trop się urwał.
Z opowieści babci:
Jej ojciec miał dwóch braci i siostrę. Bracia we Włocławku byli według słów babci "dyrektorami"w fabrykach. Tutaj moglo się babci coś mieszać ale zakładam że jakieś istotne funkcje zajmowali.
Powinni mieć na nazwisko tak samo jak pradziadek czyli Napiórkowscy.
Siostra wyszła za kogoś z tytułem i majątkiem pod Włocławkiem. Z opowieści babci to był jakiś hrabia Malinowski.
Babcia była u nich na wychowaniu bo została osierocona w wieku chyba 8 lat, ale później wyjechała do Warszawy. Chciałabym poznać tą część rodziny.
Może jest tu ktoś z Włocławka i kojarzy te nazwiska albo nosi jedno z nich?
#wloclawek #genealogia #historia
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@369zszywek Musiałbyś wpierw znaleźć akta urodzenia rodzeństwa pradziadka, bo przy odrobinie szczęścia mogą być tam późniejsze dopiski USC.

Do tego poszukać w księdze meldunkowej ich.

Babcia była u nich na wychowaniu bo została osierocona w wieku chyba 8 lat, ale później wyjechała do Warszawy

Należałoby odszukać dokumenty o tym. Koperta dowodowa i ZUSowska babci mogą być pomocne.

Mając więcej danych o rodzeństwie można by np. poszukać ich metryczek dowodowych czy spróbować wyciągnąć
  • Odpowiedz