Wpis z mikrobloga

Odpaliłem Baldurs Gate (pierwszą część) i chciałem poczuć nostalgię i jarać się jako dziecko kiedy w to grałem i...

Kurde ja nie wiem co robię, ale mimo, że gram na normalnym poziomie to gra jest nie do przejścia. Ciągle gine i mimo, że klimat jest fajny i to mi sprawia frajdę, to granie w to to już katorga. Ja nie wiem co robię źle.. wydaje mi się, że dobrze ich uzbrajam, ale to nie ma sensu. Może coś pominąłem?

#gry #baldursgate
  • 22
@maxwol: Postać taka sobie. Lepiej było zdjąć z mądrości i charyzmy, a ładować w siłę i zręczność. Siła daje szansę trafienia, a zręczność klasę pancerza. Mimo wszystko główna postać nawet nie jest potrzebna do przejścia gry, bo sama gra jest dość łatwa. Paladyn do tego swoje możliwości pokazuje na wyższych poziomach. W BG1 najłatwiejszy na początek jest wojownik wyspecjalizowany w łukach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxwol: Baldur to nie gra z 2020, sama się nie przejdzie. Maxujesz str, con, dex, reszta w charyzmę. Z 9 w int żeby móc korzystać ze scrolli i wandow.
@maxwol: ee co? moze dokladnie nie pamietam ale przeciezt am easy mozna dac mniej? tak czy siak po co bierzesz konkretnie palladyna? wez innego chara zwyklego #!$%@?, charyzma/madrosc/int dla melee postaci max najnizsze staty
@jakub-dolega @hekktik: nie wiedzieć, że paladynowi niezależnie od rzutu charyzma ma minimum 17 xD

@maxwol próbuj metodą prób i błędów, postać dosyć #!$%@?, jak Ci się nie chce robić rerolla to ciśnij nią dalej, po prostu będzie trudniej. BG1 ma to do siebie, że na początkowych poziomach jest się na strzała/dwa, po prostu ułomność AD&D. Zrób 4 poziom z pomocą save&load.
@maxwol: wez warriora krasnoluda czy tam innego z wieksza sila/kondycja, wpadkuj w to najwiecej pkt, reszta zrecznosc, pozostale staty sie nie licza dla takiej postaci kompletnie. jak nie do konca pamietasz co i jak to taka postacia bedzie ci sie najlepiej gralo bo raczej do grania magiem czy jakas kombinacja bardziej wymyslna to troche trzeba gre znac. no i jak zaczyansz to sklej sobie jakis team nawet srednich npcow ale im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maxwol: odpal jeszcze raz i zrób sobie wojaka, który będzie umiał strzelać z łuku. Ogólnie cała ekipę możesz wyposażyć w broń strzelecką i tak przejść grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też dziś wpadłem na pomysł żeby Baldura pyknąć. Tylko kombinuje z instalacją moda, który odpali mi BG 1, na silniku z 2.
@maxwol: przypomniałeś mi mój pierwszy raz. Woj z siłą 12, bo nie obczaiłem, że można sobie losować ponownie. A już o innych zasadach nie wspominając. I tak oto nie byłem w stanie ubiś Szarego Wilka, dopóki kumpel nie przyzedł mi pomoc i z litości #!$%@?ł mi sejwa xd. Potem kupiłem podręcznik ADD i zacząłem wymiatać, a bg zajął mi całą młodość.