Wpis z mikrobloga

Niebywałe. Niestety zmuszony byłem sprzedać swoje PS5 z powodu niezaplanowanych wydatków, wystawiłem na allegro od 1zl i chociaż sprzedało się powyżej wartości zakupu, to bardzo niewiele. A teraz allegro na Facebooku wyświetliło mi reklamę gdzie mogę odkupić od tego samego użytkownika PS5 za prawie 5k XDDD

Także jak z jakiegoś powodu sprzedajecie swoje PS5 to nie bądźcie głupi jak ja "bo to niemoralne" tylko od razu walcie cenę z grubej rury bo i tak kupi od Was scalper celem dalszej odsprzedaży.

No i obowiązkowo dziś do prokuratury idzie pismo bo gość ma z tego już kilkadziesiąt tysięcy (kilkadziesiąt sprzedanych sztuk), a żadnego paragonu czy fvat nie wystawia.

#ps5 #scalping #zalesie
  • 43
@Artok: Za 2299zl. Kupiłem je dla siebie, ale jak przyszło to niestety się dowiedziałem, że dochody mi się sporo pogorszą (epidemia) i nie będę miał za co spłacić kredytówki (chciałem spłacić w okresie 0%RRSO). Kwota sprzedaży, no cóż, znacznie bliżej rynkowej niż tego co skalperzy biorą. Żeby nie odkupili skalperzy napisałem, że konsola używana ale też nie zniechęciło. ¯_(ツ)_/¯
@camos: Nikt nie chciał, sprzedaż na raty mnie nie urządzała. (
@Masterfcb: spójrz ilu już kupiło... Podejrzewam, że na raty bo te oferty się sprzedają zdecydowanie lepiej. Co najmniej kilka takich ofert teraz jest gdzie masz powyżej 10 sztuk sprzedanych.
@Biszkopcik: znaczy jak sprzedajesz wiele rzeczy to chyba do połowy najniższej krajowej możesz bez problemu zarabiać, znaczy to jest trochę skompilowane, bo jak robisz to cały czas, że sprzedajesz różne rzeczy i jest to twój dodatkowy zarobek to nie powinieneś przekroczyć połowy najniższej krajowej jak sprzedajesz coś jednorazowo (np. masz starego kompa i sprzedajesz go za 2.5k) to tego już nie trzeba się trzymać
@Przegrywek123: nie musi być handlowcem, pytanie czy takie grosze jak za PS5 skarbówkę interesują. Jak nie jest to transakcja 15-20k+ to organy nie są zainteresowane ściganiem. Przykład:

Kowalski kupił w komisie samochód osobowy marki Ford Focus 14 stycznia 2005 r. za 23 000 zł, płacąc jednocześnie komisantowi prowizję w wysokości 690 zł. Następnie samochód ten sprzedał 27 maja 2005 r. za 26 000 zł. Ponieważ sprzedaż nastąpiła przed upływem pół roku
@izydorczyk-sebastian: "Może". Wierzysz w to, że to zrobi? 90% januszy, która kupuje ps5 po to by je sprzedawać w masowej ilości po zawyżonej cenie tego nie zrobi. Jak dla mnie bardzo dobrze, że zgłasza. Wszystkich takich Januszy nie wyeliminujesz - ale co po niektórym może taki pozew dać do myślenia i może nauczy tego, że nie warto szukać zarobku na 'krzywdzie' innych.