Wpis z mikrobloga

Samochód Kia ceed 2008 1.6 crdi 115 mam pewien problem i niewiem co to moze być (koledzy mówili ze łozyska kół) Ostatnio jezdziłem dość duzo po polnych drogach a ze padał snieg to esp praktycznie cały czas blokowało mi koła (chociaż kilka razy mnie obroćiło) od tego czasu z tyłu dobiega szum im szybciej sie jedzie tym głosniej i nie są to opony.Druga rzecz to jak wyjade po nocy i zaczne hamować to jest jakby takie tarcie metalu (klocki i tarcze mają moze z 1500km) po przejechaniu kilku km problem ustaje.Trzecia rzecz to przejedzając przez dziury słtychać pojedyczne puknięcie ale tez np jak pod krawęznik to też jest głuche puknięcie które dobiega z tyłu (wczesniej tego nie było) Pytanie czy to łozyska i czy naprawie to sam bo o ile wiem to są razem z piastą i jedyne co to wymiana całej piasty no a niestety konczy mi sie jutro przegląd i musze go pojecahać i pytanie czy diagnosta wykryje (o ile wezmą na sprawdzenie) ze łożyska są zuzyte?
#mechanikasamochodowa #kia #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
@lupek78643: Łożyska to jedynie możesz wyczuć kręcąc kołem na lewarku, objawy sugerują, że to jednak one. Tarcie po nocy jest normalne, szczególnie w zimę od soli tarcze powierzchniowo korodują i muszą się oczyścić. Pukanie to już będzie coś w zawieszeniu. Oczywiście diagnoza przez przeglądarkę może być błędna( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lupek78643: Kia Ceed no tak tylne zawieszenie. Łożysko z piastą 500zł licz. Nawet nie podchodź samemu do wymiany wszystkie śruby się ukręcają wiercić trzeba. Pierwsze hamowanie po nocy ostre zrób. Sprawdź po nim czy dźwięk powraca.
  • Odpowiedz
Druga rzecz to jak wyjade po nocy i zaczne hamować to jest jakby takie tarcie metalu (klocki i tarcze mają moze z 1500km) po przejechaniu kilku km problem ustaje


@lupek78643: raczej normalne, po prostu rdzawy nalot schodzi z tarcz
  • Odpowiedz